ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Радник Білого дому з національної безпеки заявив, що вторгнення в Україну може статися будь-якого дня

Велика Епоха
Збройні сили України, дислоковані на своїй базі у Харківській області, 31 січня 2022 року. (Sergey BOBOK/AFP via Getty Images)

За оцінками розвідки США, Росія активізує підготовку до повномасштабного вторгнення в Україну та, за словами офіційних осіб США, вже має 70% сил, необхідних для такої операції.

«Це може статися вже завтра, а може зайняти ще кілька тижнів» — заявив у неділю ABC News радник адміністрації Байдена з національної безпеки Джейк Салліван. Президент Росії Володимир Путін, додав він, «створив для себе можливість за допомогою військового розгортання діяти агресивно проти України будь-коли».

«Ми вважаємо, що є цілком реальна можливість того, що Володимир Путін віддасть наказ про напад на Україну. Він може набувати різних форм. Це може статися вже завтра, а може зайняти ще кілька тижнів», — сказав Салліван, наголосивши, що Сполучені Штати все ще намагаються йти шляхом дипломатії.

Останніми тижнями Росія зосередила значну кількість військ уздовж російсько-українського кордону. Війська також було перекинуто до сусідньої Білорусі.

Однак під час виступу на ABC News Салліван наполягав на тому, що збройні сили США, які нещодавно перекинуті до Європи, не призначені для боротьби з російськими військами в Україні.

Салліван також не став прямо відповідати на повідомлення про те, що Білий дім поінформував законодавців про те, що повномасштабне російське вторгнення може призвести до швидкого захоплення Києва та потенційно призвести до 50 000 жертв, коли він виступав на трьох недільних ток-шоу.

Американські війська та техніка висадилися у неділю на південному сході Польщі біля кордону з Україною після наказу Байдена направити туди 1700 солдатів на тлі побоювань російського вторгнення в Україну. Очікується, що в аеропорт Жешув-Ясенка прибудуть ще сотні піхотинців 82 повітрянодесантної дивізії.

Ці війська «були відправлені для захисту території НАТО, тому що відповідно до статті 5 ми маємо священний обов'язок захищати наших союзників по НАТО і направити Росії чіткий сигнал про те, що якщо вона спробує вжити будь-яких військових дій або агресію проти наших союзників по НАТО, вона зустріне жорстку відповідь, у тому числі з боку американських військ, які зараз є там», — сказав Салліван ABC.

За матеріалами The Epoch Times USA