ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рахунки за електроенергію у Великій Британії зростуть більш ніж на 50% у квітні

Велика Епоха
Газова плита. Рахунки за електроенергію у Великій Британії різко зростуть з початку квітня 2022 року. (Andrew Matthews/PA)

Мільйони британців готуються до різкого стрибка своїх рахунків за електроенергію після того, як Ofgem (Управління ринків газу та електроенергії) схвалив рекордне підвищення граничного рівня цін.

Відомство Ofgem заявило, що нормативна межа цін, яка переглядається кожні шість місяців, зросте на історичні 54 відсотки до 1971 фунта стерлінгів (2683 долари США) на рік, починаючи з квітня, того ж місяця, коли у Великій Британії мають піднятися податки.

Джонатан Бреарлі, виконавчий директор Ofgem, сказав, що на енергетичному ринку відбулося різке зростання світових цін на газ, які минулого року досягли рекордно високого рівня в Європі.

«Енергетичний ринок зіткнувся з величезним викликом через безпрецедентне зростання світових цін на газ, що відбувається раз на 30 років, і роль Ofgem як регулятора енергетики полягає у забезпеченні того, щоб в умовах обмеження цін енергетичні компанії могли стягувати лише справедливу ціну, засновану на справжніх витратах на постачання електроенергії та газу», — сказав Бріарлі.

Очікується, що близько 22 мільйонів домогосподарств по всій Великій Британії постраждають від зняття обмежень.

Прагнучи зменшити гостроту зростання цін на енергоносії, британський уряд оголосив у четвер, що надасть низку заходів фінансової підтримки на суму близько 9 мільярдів фунтів стерлінгів (12 мільярдів доларів).

Міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак заявив, що схеми допомоги допоможуть приблизно 28 мільйонам домогосподарств впоратися зі зростальними витратами на електроенергію.

«Для мене було б неправильно і нечесно стояти тут і вдавати, що нам не потрібно пристосовуватися до вищих цін. Але що ми можемо зробити, так це позбавити мільйони сімей від значного цінового шоку, зробивши так, щоб зростання цін було меншим на початковому етапі і поширювалося на більш тривалий період», — сказав Сунак законодавцям у парламенті Великобританії.

Відповідно до цієї схеми британським домогосподарствам буде надано авансову знижку у розмірі 200 фунтів стерлінгів (272 долари США), яка згодом буде погашена з розстроченням платежу протягом п'яти років. Домогосподарства в певних податкових категоріях також отримають знижку у розмірі 150 фунтів стерлінгів (204 долари США), яку їм не доведеться повертати, а додаткові 144 мільйони фунтів стерлінгів (196 мільйонів доларів США) будуть спрямовані на допомогу деяким малозабезпеченим особам.

Хоча в середньому у Великій Британії рахунки за електроенергію збільшаться на 700 фунтів стерлінгів (953 долари), у переважній більшості випадків завдяки заходам підтримки вони скоротяться приблизно на 350 фунтів стерлінгів (476 доларів).

За матеріалами The Epoch Times USA