ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ryanair закликає Білорусь не допустити повторення перехоплення літака

Велика Епоха
Загальний вид Ryanair логотип в їх штаб-квартирі в Дубліні, Ірландія, 16 вересня 2021 року. (Clodagh Kilcoyne/Reuters)

Ірландська авіакомпанія Ryanair у понеділок закликала Білорусь гарантувати, що не буде повторення вимушеної посадки одного з її рейсів, як у травні минулого року, та заявила, що авіакомпанії не повинні літати над Білоруссю без такої гарантії.

Літак пролітав над Білоруссю дорогою з Афін до Вільнюса, коли білоруські диспетчери наказали йому приземлитися в Мінську, пославшись на загрозу вибуху. Як тільки він приземлився, білоруського журналіста-дисидента, який перебував на борту літака, було заарештовано разом зі своєю супутницею.

Західні держави відповіли хвилею нових санкцій, а Сполучені Штати цього місяця звинуватили чотирьох білоруських чиновників в авіаційному піратстві.

У звіті Організації Об'єднаних Націй, опублікованому 17 січня, йдеться, що повідомлення про загрозу закладання бомби було вигадане, але джерело розіграшу не вказується. У ньому йдеться, що Білорусь приховала важливу інформацію від групи щодо встановлення фактів ООН.

Глава Ryanair Group Майкл О'Лірі заявив, що авіакомпанія підтримала дії США. Він привітав звіт ООН, хоча й сказав, що він міг би піти далі.

«Я думаю, що для майбутніх авіаперевезень принципово важливо, щоб у нас не було повторення того, що, на мій погляд, було першим випадком акта міжнародного піратства, що спонсорується державою, після Чиказької конвенції (1944 р.)», — сказав О'Лірі на зустрічі з інвесторами.

«Не повинно бути жодного прольоту над Білоруссю, якщо не буде отримано відповідних гарантій того, що це не повториться».

Білорусь заявила, що діяла законно і відповідно до всіх міжнародних норм, і звинуватила Захід у використанні цього епізоду, щоб спробувати підірвати авторитет президента Олександра Лукашенка.

Міжнародна організація цивільної авіації ООН мала розглянути будь-які подальші дії на засіданні своєї Ради, що складається з 36 членів, у понеділок.

За матеріалами The Epoch Times USA