ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За даними спецслужб, Росія продовжує розгортання із високою швидкістю

Велика Епоха
Український солдат на кордоні. (ALEKSEY FILIPPOV/AFP via Getty Images)

За даними західних спецслужб, зараз на кордоні з Україною може бути від 112 до 120 тисяч російських солдатів. І чисельність військ могла знову значно збільшитись.

За даними західних спецслужб, останнім часом Росія продовжувала швидкими темпами перекидати війська на кордон із Україною.

Можна припустити, що зараз у цьому районі знаходиться від 112 000 до 120 000 солдатів, повідомив газеті Deutsche Presse-Agentur високопосадовець розвідки. Сюди не входять збройні сили сепаратистів, що контролюються Росією на Донбасі. Їх чисельність оцінюється приблизно 35 000.

Офіцер розвідки не захотів коментувати питання про те, скільки ще російських солдатів зараз перебуває на підході. Проте він наголосив, що кількість російських військ у прикордонній з Україною зоні може значно збільшитись у найближчі тижні. Усі ознаки вказують на те, що розгортання буде продовжуватись, сказав він.

Тактичні батальйонні групи

Зокрема, серед іншого, вважається ймовірним, що кількість тактичних батальйонних груп (БТГ), яка зараз оцінюється приблизно в 60 одиниць, продовжуватиме зростати. Так називаються дуже гнучкі та швидкі бойові підрозділи чисельністю від 600 до 1000 солдатів.

Країни НАТО та багато інших країн уже кілька тижнів критикують розміщення військ на кордоні з Україною. Агенти секретних служб побоюються вторгнення Росії до сусідньої країни.

Кремль вимагає гарантій безпеки

Минулого місяця Росія передала Нато та США проекти угод, у яких Кремль потребує гарантій безпеки в Європі. Серед іншого, вони закликають покласти край розширенню НАТО на схід, де Росія бачить загрозу. Зокрема Кремль хоче завадити Україні вступити до західного оборонного альянсу.

У середу НАТО та США письмово відповіли на вимоги Москви. Ані НАТО, ані уряд США не опублікували документи, які вони надіслали до Москви.

Блінкен наголосив, що реакція уряду США на побоювання Москви була повністю узгоджена з Україною та європейськими союзниками. «Ми отримали їхню думку і включили його в остаточний варіант, який був відправлений до Москви». Він розраховує поговорити про це з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим найближчими днями.

Російський зовнішньополітичний експерт Леонід Слуцький наголосив, що листи з Брюсселя та Вашингтона необхідно попередньо вивчити. «Але згідно з заявами генсека Альянсу і держсекретаря США, побоювання Росії в галузі безпеки не були взяті до уваги», — сказав він.

Блінкен був «абсолютно переконаний» у солідарності Німеччини у конфлікті в Україні. «Я бачу дуже сильну солідарність щодо наслідків, з якими зіткнеться Росія, якщо вона відновить свою агресію проти України в усіх напрямках. Навіть у Німеччині», — сказав він. Блінкен відповів на питання щодо критики плану Німеччини поставити в Україну 5000 військових касок.

Німецька доставка «абсолютний жарт»

Критика внеску Німеччини прозвучала в Україні, яка вимагала великомасштабного постачання зброї для захисту від можливого нападу Росії. «5000 касок — це абсолютний жарт», — заявив мер Києва Віталій Кличко газеті Bild. «Що Німеччина хоче надіслати далі на підтримку? Подушки?». США та Великобританія, серед інших, постачають українській армії зброю.

З огляду на наростальну ескалацію українського конфлікту в Москві обговорюють і постачання зброї — проросійським сепаратистам на сході України. Кремлівська партія «Єдина Росія» запропонувала офіційно постачати Луганській та Донецькій областях, що відкололися, військову техніку.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH