П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США наказує сім'ям співробітників посольства США залишити Київ

Понеділок, 24 січня 2022 року
Посольство США у Києві, Україна, 1 жовтня 2020 року. (Gleb Garanich/Reuters)

Державний департамент США наказав членам сімей американських державних службовців у посольстві США у Києві покинути українську столицю та санкціонував добровільний від'їзд другорядних державних службовців у неділю ввечері.

«Санкціонований від'їзд дає цим співробітникам можливість залишити країну, якщо вони цього забажають; їхній від'їзд не потрібен», — сказали в посольстві. «Наказ про виїзд членів сім'ї вимагає, щоб члени сім'ї залишили країну».

«Статус виїзду посольства США буде розглянутий не пізніше ніж через 30 днів», — додали у відомстві.

Відповідно до останнього оновлення посольства в соціальних мережах, рішення Державного департаменту є спеціальним попередженням «у зв'язку із зусиллями Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України та інших осіб, які відвідують або проживають в Україні».

У ньому йдеться, що посольство США в Києві «залишається відкритим» і що консульські послуги відповідно до обмежень COVID-19 продовжуватимуться без змін і не вплинуть на «зобов'язання знайти дипломатичне рішення, що викликає глибоку тривогу нарощування сил Росії в Україні та навколо неї».

«Ми продовжуємо підтверджувати нашу підтримку українського народу і робимо це, зберігаючи при цьому прихильність до одного з найвищих пріоритетів Департаменту — безпеки наших дипломатів та американського народу», — йдеться у повідомленні.

Голосування в парламенті Росії

Російський парламент має проголосувати на пропозицію членів Комуністичної партії Росії, які просять Кремль визнати незалежність Донецької та Луганської областей України, які оспорюються.

У разі підтримки Кремлем, який поставився до цієї пропозиції з обережністю, цей крок може призвести до ескалації регіональної напруги, але Росія зустріне каральні економічні санкції.

Депутат від «Єдиної Росії» Олександр Бородай, колишній самопроголошений «прем'єр-міністр» Донецька у розпал конфлікту у 2014 році та нинішній депутат від «Єдиної Росії», підтримав цю пропозицію. Він сказав Рейтер, що «війна стане прямою необхідністю» у разі ухвалення пропозиції.

За матеріалами The Epoch Times USA