П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ліз Трас: економічний тиск Китаю на Австралію є тривожним сигналом для інших держав

Субота, 22 січня 2022 року
Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс під час виступу напередодні переговорів на рівні міністрів Австралії та Сполученого Королівства (AUKMIN) в Адміралтействі у Сіднеї 21 січня 2022 року. (Bianca De Marchi-Pool/Getty Images)

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що економічний тиск китайського режиму на Австралію став «тривожним дзвінком» для інших країн.

Китай був головним торговим партнером Австралії. Але після того, як Австралія закликала до незалежного розслідування походження COVID-19 у квітні 2020 року, комуністичний режим вжив заходів у відповідь, вживши низку заходів проти австралійських експортерів, включаючи довільне тестування та перевірки на кордоні, запровадження тарифів та необґрунтовані затримки у складанні списку експортних підприємств та видачі імпортних ліцензій.

Трас, яка відвідала Австралію для переговорів з питань оборони та безпеки, обговорила загрозу китайського режиму в Сіднеї 21 січня.

Вона сказала: «Ситуація з Австралією — економічний примус, який ми бачили, була одним із тривожних сигналів щодо того, що саме робить Китай і як він використовує свою економічну міць, щоб спробувати встановити контроль над іншими країнами».

Міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн (ліворуч) та міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс прибувають на переговори між Австралією та Великою Британією на рівні міністрів (AUKMIN) в Адміралтействі в Сіднеї, Австралія, 21 січня 2022 року. (Bianca De Marchi-Pool/Getty Images)

Трас сказала, що «у минулому існувало переконання, що в міру того, як Китай ставав багатшим, він рухався шляхом становлення більш вільного і демократичного суспільства», але «реальність така, що цього не сталося».

Хоча в 1990-х роках китайська економіка становила десяту частину американської економіки, вона сказала: «Зараз ми перебуваємо в ситуації, коли Китай зі значно більшою економікою має набагато більше можливостей для примусу інших країн».

Міністр закордонних справ сказав, що уряд Великобританії «придивляється до Австралії», при виробленні власної політики з відповідних питань.

Трас сказала, що Великобританія та Австралія сповнені рішучості діяти разом, щоб «викрити Китай», коли він вводить примусові торговельні заходи щодо Австралії та інших країн, таких як Литва, яка зіткнулася з блокуванням експорту до Китаю після того, як дозволила Тайваню відкрити фактичне посольство у Вільнюсі під своїм ім'ям.

Вона сказала, що Великобританія та Австралія допоможуть країнам "уникнути того, щоб їхні баланси були перевантажені боргами".

Вона сказала, що 44 країни з низьким та середнім рівнем доходу мають борги перед Китаєм, що перевищують 10 відсотків їх ВВП, і Великобританія та Австралія працюватимуть разом, щоб надати цим країнам «чесні та надійні альтернативні джерела інвестицій».

Дві країни також зміцнюють свої ланцюжки постачання, «піднявши наші економічні зв'язки з країнами-однодумцями на нову висоту», сказала вона.

Візит Трасс відбувся після того, як Великобританія разом зі Сполученими Штатами у вересні підписала знаменну угоду про надання Австралії технологій та можливостей для розгортання атомних підводних човнів.

Так званий пакт AUKUS широко розглядається як регіональний альянс проти впливу режиму Комуністичної партії Китаю (КПК) в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За матеріалами The Epoch Times USA