Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Небезпека війни: Україна вимагає військової підтримки від Німеччини

Вівторок, 11 січня 2022 року

Українські солдати. (YURIY DYACHYSHYN/AFP via Getty Images)

Посол України в Німеччині Андрій Мельник звернувся до уряду Німеччини із проханням доставити зброю до його країни. «Тому ми закликаємо уряд Ампеля відмовитися від існуючої — морально абсолютно поганої — блокадної позиції та терміново забезпечити Україну необхідними оборонними озброєннями. Ми маємо повне право на самооборону», — заявив Мельник газетам медіагрупи Funke.

"Лише негайне збільшення постачання оборонної зброї Україні для підвищення її обороноздатності могло б змінити правила гри", — додав Мельник. «Німеччина несе таку саму історичну відповідальність за Україну, як і за Ізраїль. Тому Київ розраховує на масовану військову підтримку з боку Німеччини, щоб підняти ціну неминучого нападу Путіна і все ж таки запобігти йому».

Посол України наголосив, що небезпека російського вторгнення в Україну залишається високою. «Всі сигнальні вогні блимають яскраво-червоним. Найстрашніше, що Путін не тільки здатний на нове масштабне військове вторгнення, а й готовий зважитися на це нове вторгнення, аби знищити українську державність. Цю загрозу війни, що насувається, не можна недооцінювати або легковажно сприймати в Берліні».

За даними західних держав, Росія зосередила на кордоні з Україною десятки тисяч солдатів. «Як гравець у черепашку, Путін розгортає все нові та нові підрозділи та важку військову техніку та бере участь у дуже небезпечній грі у кішки-мишки», — сказав Мельник.

Україна хоче вступити до НАТО та ЄС

Крім того, дипломат закликав уряд Німеччини активно працювати над тим, щоб Україна якнайшвидше вступила до НАТО та ЄС. «Лише якщо Україна стане невід'ємною частиною Північноатлантичного пакту, Путін назавжди позбудеться спокуси напасти на нас».

Щодо переговорів між Заходом та Росією, які відбудуться цього тижня, Мельник сказав: «Було б наївно вважати, що майбутні переговори між нашими західними союзниками та Росією призведуть до прориву». З української точки зору, прорив відбудеться лише «якщо Путіна змусять припинити окупацію Донбасу та Криму, яка триває вже майже вісім років, та виплатити військові репарації за відновлення».

Посол вимагає від Заходу негайних нових санкцій проти Москви. «Щоб запобігти новому російському вторгненню, нашим партнерам у Європі та США доведеться вжити дуже жорстких превентивних каральних заходів щодо Москви до того, як Путін розширить свою військову інтервенцію, а не потім, коли вже буде надто пізно. Кінцевий кінець газопроводу «Північний потік — 2» має бути частиною цього каталогу».

Мельник застеріг від «політики умиротворення проти дедалі агресивнішої Росії». Це «вкрай небезпечний невірний шлях, який може призвести до великої катастрофи». Захід має «не йти на ліниві компроміси з Росією за рахунок українців». "Замість того, щоб постійно доглядати кремлівських правителів, які б нові злочини Москва не робила на світовій арені, до Росії слід ставитися як до прокаженого і в міжнародній ізоляції як до держави-ізгою", — сказав посол.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...