ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина може зупинити трубопровід, якщо Росія нападе на Україну, заявив канцлер Німеччини

Велика Епоха
Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає на пресконференції у Берліні 18 січня 2022 року. (Hannibal Hanschke/POOL/Reuters)

Німеччина може розглянути питання про зупинку газопроводу «Північний потік-2», якщо Росія нападе на Україну, заявив у вівторок канцлер Олаф Шольц, оскільки на його уряд посилився тиск із метою зайняти войовничішу позицію щодо Кремля.

Шольц зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Берліні, щоб обговорити наступні кроки після того, як минулого тижня безрезультатно завершилися переговори між Росією та західними державами щодо розміщення Кремлем військ вздовж українського кордону.

Шольц раніше заявляв, що Німеччина відкрита для санкцій у разі нападу Росії на Україну, при цьому на стіл переговорів може бути поставлено все що завгодно, включаючи газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини, який призначений для доставлення більшої кількості російського газу до Західної Європи.

Деякі спостерігачі кажуть, що він подає змішані сигнали, називаючи трубопровід, який уже збудований, але ще не схвалений для експлуатації, приватним комерційним проєктом, який не повинен піддаватися санкціям.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг (ліворуч) виступає на пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні, 18 січня 2022 р.(Hannibal Hanschke/Reuters)

Противники «Північного потоку-2», зокрема Україна та США, кажуть, що це зробить Європу надто залежною від Росії щодо енергопостачання.

Відповідаючи на запитання про «Північний потік-2», Шольц сказав журналістам, що «очевидно, що за це доведеться заплатити високу ціну і все доведеться обговорювати, якщо відбудеться військове втручання в Україну».

За матеріалами The Epoch Times USA