Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Салліван: «Розвідка не надала жодних оцінок того, що росіяни вирішили розпочати воєнні дії в Україні»

Субота, 15 січня 2022 року

Українські солдати. (YURIY DYACHYSHYN/AFP via Getty Images)

За словами радника з національної безпеки Джейка Саллівана, США готові до всіх сценаріїв українського конфлікту. «Ми готові досягти прогресу за столом переговорів (…) і ми готові зробити необхідні та належні кроки для захисту наших союзників, підтримки наших партнерів та жорсткої відповіді на будь-яку агресію, яка може виникнути», — заявив радник президента США журналістам у четвер.

"Розвідка не надала жодних оцінок того, що росіяни вирішили розпочати військові дії в Україні", — сказав Салліван. «Зараз Росія має можливість сісти за стіл переговорів», — раніше заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков наголошував, що після кризової дипломатії останніх днів у Женеві, зокрема і в інших місцях, він не бачить необхідності поки що в подальших переговорах.

Через напруженість на кордоні з Україною Захід стурбований тим, що Росія готується вторгнутися до сусідньої країни. Кремль це категорично відкидає. Водночас він вимагає від США та НАТО домовленостей, які забороняють розширення НАТО на схід та створення американських військових баз у країнах колишньої радянської сфери впливу.

За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, Захід обіцяв дати письмові відповіді на вимоги Москви наступного тижня.

Тим часом міністр оборони США Ллойд Остін запевнив свого українського колегу Олексія Резнікова у телефонній розмові про «непохитну підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи зусилля, що продовжуються зміцнення можливостей збройних сил України за рахунок оборонної підтримки». Як підкреслив прессекретар Остіна, нарощування російських військ на кордоні, як і раніше, викликає серйозне занепокоєння у США.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...