Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відносини між Берліном та Москвою знаходяться на дні: Бербок

Середа, 19 січня 2022 року
Федеральний Міністр закордонних справ Анналена Бербок. (MAXIM SHEMETOV/POOL/AFP via Getty Images)

Відносини між Берліном та Москвою знаходяться на нижчій точці. Зараз міністр закордонних справ Бербок зустрічається у Москві зі своїм колегою Лавровим та просуває нормандський процес. За її словами, альтернативи діалогу немає.

На зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок висловилася за якнайшвидше відновлення мирних переговорів у конфлікті в Україні. У Берліні є зацікавленість у «стабільних» відносинах із Росією, заявила Бербок на початку зустрічі. Проте вона також наголосила на «великих, частково фундаментальних відмінностях у думках».

Це важливо для безпеки у Європі, заявила журналістам політик після зустрічі з Лавровим у вівторок у Москві. І тому наступна зустріч має бути проведена в нормандському форматі — тобто. за посередництва Німеччини та Франції з Україною та Росією. Лавров наголосив, що Росія не бачить себе стороною конфлікту.

За словами Бербок, важливо знову вдихнути життя у нормандський процес, як і напередодні під час її візиту до України. Добре, що всі віддані Мінському мирному плану. Узгоджений у білоруській столиці мирний план щодо конфлікту на сході України припинено.

Україна та Росія звинувачують один одного у порушенні угоди. Бербок сказала, що є різні погляди на угоду. Вона хоче зробити все, щоб зустріч на нормандському рівні відбулася швидко. «Оскільки час на порятунок угоди скорочується», — попередила міністр закордонних справ.

Бербок виступає за деескалацію

Бербок також виступила за деескалацію українського конфлікту та закликав сторони, що конфліктують, повернутися за стіл переговорів. За словами Бербок, діалог «не має альтернативи».

При цьому вона попередила Москву про подальшу військову ескалацію: Німеччина захищатиме європейський порядок миру та безпеки, «навіть якщо це матиме високу економічну ціну», наголосила вона.

Щодо розміщення російських військ на кордоні з Україною, Бербок сказала, що важко не бачити в цьому загрозу. Бербок послалася на «понад 100 000» російських солдатів «без жодної зрозумілої причини» з «танками та гарматами» на кордоні з Україною.

Хоча Лавров заявив, що зацікавлений у співпраці з новим федеральним урядом, він також поскаржився на «антиросійську лінію» у Брюсселі та групі країн ЄС. Головний російський дипломат зажадав "відповідей" щодо діяльності НАТО у Східній Європі. Лавров відкинув звинувачення у загрозах Україні. Натомість сприймаються «загрози на адресу Росії».

«Готовий до серйозного діалогу»

Щодо гарантій безпеки Заходу, яких вимагає Росія, Бербок сказала: «Ми готові до серйозного діалогу про взаємні домовленості та кроки, які принесуть більше безпеки всім у Європі».

Переговори між Радою НАТО-Росія та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) стали першими кроками минулого тижня. Лавров пояснив, що зараз Росія чекає на письмові пропозиції від Заходу. Росія вимагала припинення розширення НАТО на схід та відмови від вступу України до альянсу.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH