П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Понад 584 000 іноземців прострочили свої візи в США за минулий рік

Середа, 19 січня 2022 року
Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас під час надання свідчень на засіданні судового комітету Сенату у Вашингтоні 16 листопада 2021 року. (Jim Watson/AFP via Getty Images)

Загалом 584 885 іноземця прострочили свої американські візи у 2020 фінансовому році, згідно з нещодавно опублікованим звітом Міністерства внутрішньої безпеки (МВБ).

2020 фінансовий рік триває з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року.

Звіт про перевищення терміну в'їзду-виїзду (pdf) виявив 584 885 іноземних громадян, які мали законний дозвіл на в'їзд до США на певний період, але залишилися в країні довше дозволеного терміну.

Це більше, ніж у 2019 фінансовому році, коли 497 272 іноземці прострочили візи.

Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас назвав це збільшення "аномалією у порівнянні з переважною тенденцією" та пояснив його пандемією COVID-19.

Згідно зі звітом, близько 1,2% іноземців, які в'їхали до США на законних підставах повітряним чи морським шляхом, прострочили свої візи у 2020 році.

Найбільше прострочення серед не іммігрантів було серед бразильців, венесуельців, колумбійців, китайців та британців. Студенти-неіммігранти та гості з обміну, які перебувають надто довго, найчастіше були з Китаю, Індії, Саудівської Аравії та Бразилії.

Велика кількість прострочених віз "свідчить про те, що Держдепартамент недостатньо добре проводить роботу з перевірки мандрівників на відповідність вимогам, і що вони просто видають надто багато віз неналежним заявникам", — сказала Джессіка Воган, директор з політичних досліджень Центру імміграційних досліджень, в інтерв'ю The Epoch Times.

"Я стурбована тим, що ситуація стане ще гіршою, коли подорожі знову активізуються, і люди по всьому світу почують "повідомлення" адміністрації Байдена про те, що, по суті, немає жодного внутрішнього контролю та жодного дотримання правил проти перевищення терміну перебування, що вони розглядатимуть це як можливість приїхати та залишитися тут нелегально, не боячись жодних покарань", — сказала Воган.

Адміністрація Байдена послабила правила правозастосування, які допомогли адміністрації Трампа покласти край нелегальній імміграції, наприклад, обмеживши коло нелегалів, яких можуть забирати співробітники Імміграційної та митної поліції (ІМП).

Представники адміністрації Байдена назвали імміграційну систему зламаною та заявили, що на її виправлення потрібен час. Критики ж кажуть, що вона чудово працювала, коли при владі був колишній президент Дональд Трамп.

Деякі спроби змін були скасовані, включаючи спробу припинити програму Трампа "Залишитися в Мексиці", яка змушує деяких прохачів притулку чекати в Мексиці, доки їхні заяви розглядаються. Федеральний суддя змусив адміністрацію Байдена відновити цю програму після того, як він виявив, що Майоркас проігнорував факти МВБ про те, що вона допомагає стримувати нелегальну імміграцію.

1998 року Конгрес зобов'язав уряд готувати щорічний звіт про прострочені візи. У 2021 році законодавці заявили, що вони "занепокоєні тим, що велика кількість щорічних випадків перевищення терміну перебування іноземців у країні загрожує національній безпеці та цілісності легальної імміграції".

Сенатори-республіканці Джош Хоулі та Джеймс Ленкфорд наполягали на публікації звіту у грудні 2021 року, зазначаючи, що МВБ не вклалося у встановлені законом терміни при підготовці цього звіту та окремого звіту про те, як воно перевіряє евакуйованих з Афганістану.

"Ці звіти містять життєво важливу інформацію для нашої роботи з нагляду за вашим департаментом і для громадськості, оскільки американський народ намагається оцінити вплив зусиль адміністрації Байдена щодо забезпечення дотримання імміграційного законодавства. Ваша тривала затримка у наданні цих звітів порушує закон і викликає серйозні питання щодо вашого дотримання законів, ухвалених Конгресом", — заявили сенатори Майоркасу.

Адміністрація Байдена, як і раніше, не надає звіт про евакуйованих афганців, а також щорічний звіт з докладним описом депортацій, проведених ІМП у 2021 році.

Число нелегальних іммігрантів, які утримуються під вартою в ІМП, знизилося з травня, склавши 20 623 особи на 19 грудня 2021 року.

Адміністрація Байдена звільнила десятки тисяч іммігрантів без встановлення дати судового засідання, що є незвичайним заходом, а також дозволила тисячам іммігрантів оминути тестування на COVID-19.

У грудні 2021 року кількість іммігрантів, які перебувають під наглядом у рамках нових програм ІМП, альтернативних утриманню під вартою, вперше перевищила 150 000 осіб. В рамках цих програм іммігрантам дозволяється виходити на свободу, перебуваючи під наглядом за допомогою різних технологій, наприклад, браслетів на щиколотках.

За матеріалами The Epoch Times USA