Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Очікується, що безробіття у світі ще довго не досягне допандемічного рівня: МОП

Вівторок, 18 січня 2022 року
Робітники оглядають щойно зібрані автомобілі на заводі Beijing Benz Automotive Co. Ltd, німецького спільного підприємства Mercedes-Benz, у Пекіні, Китай, 13 травня 2020 року. (Ng Han Guan/AP Photo)

Відповідно до недавнього звіту Міжнародної організації праці, світовому ринку праці потрібно більше часу на відновлення, ніж передбачалося раніше, оскільки світ переживає відновлення після пандемії.

«Міжнародна організація праці (МОП) знизила свій прогноз відновлення ринку праці у 2022 році, прогнозуючи дефіцит відпрацьованих годин у всьому світі, еквівалентний 52 мільйонам робочих місць із повною зайнятістю, у порівнянні з четвертим кварталом 2019 року», — йдеться у пресрелізі доповіді “World Employment and Social Outlook-Trends 2022” (pdf), опублікованому у понеділок.

За даними агентства, хоча кількість відпрацьованих годин у світі вища, ніж у 2021 році, вона, як і раніше, залишається майже на два відсотки нижчою за допандемічний рівень.

Основною причиною зниження рейтингу на 2022 рік була невизначеність щодо «майбутнього ходу пандемії», а також поточний вплив штамів Omicron та Delta на умови праці у всьому світі.

«Очікується, що глобальне безробіття залишиться вище за рівень, що існував до COVID-19, принаймні, до 2023 року. Рівень 2022 року оцінюється у 207 мільйонів людей у порівнянні з 186 мільйонами у 2019 році». Цього року прогнозується скорочення кількості безробітних приблизно на 7 мільйонів людей.

Безробіття може бути вищим за цифри, наведені у звіті, через те, що люди масово йдуть з ринку праці. Агентство повідомляє, що участь у робочій силі цього року на 1,2 процентних пункти нижче, ніж у допандемічному 2019 році.

Незалежно від того, розвинена країна чи ні, криза дуже вплине на різні групи трудящих. Нерівність збільшується, оскільки «економічна, фінансова та соціальна структура майже кожної країни» слабшає, тоді як наслідки збитків, як очікується, збережуться протягом кількох років.

Такі регіони, як Європа та Північна Америка, демонструють швидкі ознаки відновлення зі стійким ринком праці, але такі регіони як Південно-Східна Азія, Латинська Америка та Карибський басейн демонструють невтішні перспективи.

Не може бути реального відновлення після цієї пандемії без широкомасштабного відновлення ринку праці. І щоб це відновлення було стійким, воно має ґрунтуватися на принципах гідної праці, включаючи охорону здоров'я та безпеку, справедливість, соціальний захист та соціальний діалог», — заявив у пресрелізі Генеральний директор МОП Гай Райдер.

За даними доповіді, у 2020 році ще 30 мільйонів дорослих опиняться в крайніх злиднях, тобто житимуть менш ніж на 1,90 долара на день. А число вкрай працюючих бідних — тих, хто лишається за межею бідності, навіть якщо ходить на роботу, — побільшало на 8 мільйонів.

Вартість товарів зросла, що свідчить про зниження наявного доходу. І багато домогосподарств вичерпали свої заощадження в країнах з економікою, що розвивається, де немає мереж соціального захисту.

МОП, що налічує 187 держав-членів, зі штаб-квартирою в Женеві, прагне просувати соціальну та економічну справедливість шляхом встановлення міжнародних трудових норм.

За матеріалами The Epoch Times USA