П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сенатор Республіканської партії опублікував фінансові звіти доктора Фаучі, стверджуючи, що він «збрехав»

Неділя, 16 січня 2022 року
Доктор Ентоні Фаучі, головний медичний радник президента Джо Байдена та директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, готується до надання свідчень перед комісією Сенату у Вашингтоні 11 січня 2022 року. (Greg Nash/Pool/AFP via Getty Картинки)

Два останні фінансові звіти доктора Ентоні Фаучі були оприлюднені сенатором Роджером Маршаллом (республіканець від штату Канзас).

Сенатор Маршалл отримав та опублікував документи (pdf), які охоплюють 2020 та 2019 роки.

З документів випливає, що інвестиції Фаучі, як його так і його дружини, здійснюються у ринкові фонди.

Вони також показують, що його статки обчислюються мільйонами доларів.

Лоуренс Табак, нині директор Національних інститутів здоров'я (NIH), підписав звіти у травні 2021 року, приблизно через місяць після того, як вони були подані. Він сказав, що Фаучі дотримувався чинних законів і правил.

Маршалл зазначив, що кілька федеральних чиновників, у тому числі віцеголова Федеральної резервної системи Річард Кларіда, нещодавно пішли у відставку через нездатність належним чином звітувати про свої фінансові операції, і сказав, що «складається враження, що, можливо, відбуваються якісь махінації».

Фаучі наполягає на тому, що документи були «відомі» і були такими протягом десятиліть. Він керує інститутом із 1984 року.

Після публікації звітів, Маршалл звинуватив Фаучі у брехні.

Сенатор Роджер Маршалл (республіканець від штату Канзас) допитує представників адміністрації Байдена під час слухань у Сенаті на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 11 січня 2022 року. (Greg Nash/Pool via Reuters)

«Так само як він ввів в оману американський народ з приводу відправки доларів платників податків в Ухань, Китай, для фінансування досліджень щодо збільшення функціональності, з приводу масок, випробувань та багато іншого, доктор Фаучі був повністю нечесний у тому, що його фінансові звіти були відкриті для громадськості. Не дивно, що він є бюрократом, якому найменше довіряють в Америці», — йдеться у заяві Маршалла.

«Зрештою, доктор Фаучі повинен відповідати перед усіма американцями, які пред'являли позови і запитували цю інформацію, але не мають повноважень сенатського офісу вимагати її. З цих причин я представлятиму закон про фінансові розкриття (під назвою FAUCI), щоб така фінансова інформація, подібна до цієї, була оприлюднена і легко доступна в Інтернеті для кожного американця», — додав він.

NIAID не відповів на прохання прокоментувати розкриття інформації.

Цей закон, за словами представників офісу Маршалла, вимагатиме, щоб декларації, подані такими чиновниками, як Фаучі, були доступні на сайті Управління урядової етики.

Минулого року організація Judicial Watch подала позов проти Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб, головної установи Національного інституту охорони здоров'я з проханням надати документи про розкриття інформації, подані Фаучі. Організація подала позов від імені OpenTheBooks.com, який заявив, що його спроби отримати документи були припинені урядовцями.

«Ніхто не може бути вищим за закон, включаючи доктора Ентоні Фаучі. Не потрібна повістка до суду або судовий позов, щоб змусити відкрити основні документи про працевлаштування, які федеральні бюрократи виконавчого рівня повинні подавати за законом», — сказав Адам Анджеєвський, генеральний директор вебсайту.

У нещодавній заявці у справі урядовці заявили, що працюють над створенням запитаних записів, зокрема намагаються з'ясувати поточну посадову інструкцію Фаучі. Суд зобов'язав сторони подати спільний звіт щодо стану справи до 10 лютого.

За матеріалами The Epoch Times USA