Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розширення Суецького каналу буде завершено влітку 2023 року

Вівторок, 18 січня 2022 року
Вид з вікна літака на Суецьку затоку і Суецький канал, що летів між Каїром і Дохою, Єгипет, 27 листопада 2021 року. (Amr Abdallah Dalsh/Reuters)

Очікується, що проєкт із розширення частин Суецького каналу буде завершено після двох років роботи у липні 2023 року, заявив у неділю голова Управління Суецького каналу (SCA).

SCA оголосила про прискорення планів щодо розширення другого каналу та розширення існуючого каналу після того, як минулого року контейнеровоз Ever Given сів на мілину і заблокував водний шлях на шість днів.

«Проєкт буде завершено за 24 місяці. Ми розпочали у липні 2021 року і, якщо Бог дасть, закінчимо у липні 2023 року», — сказав голова Усама Рабі у кулуарах заходу у Дубаї.

Судна проходять через канал у складі конвоїв, а розширення другої смуги збільшить пропускну здатність на шість судів, сказав Рабі, не вдаючись до подробиць.

Згідно з раніше оголошеними планами, найпівденніші 30 км каналу, де Ever Given зупинився, мають бути розширені на 40 метрів на схід і заглиблені до 72 футів з 66 футів.

"Це покращить судноплавство на 28 відсотків у цій складній частині каналу", — сказав Рабі.

Управління Суецького каналу та його компанії розробляли весь проєкт, сказав він.

Відповідаючи на питання про постачання іранського палива або нафти, що проходять через Суецький канал, попри санкції США щодо продажу іранської нафти, він сказав: «Немає жодної дискримінації, коли йдеться про прапор країни на кораблях, і іранська нафта дійсно проходить через канал».

Минулого року ліванське озброєне угруповання «Хезболла» імпортувало іранське паливо, що, за її словами, було спрямоване на розв'язання проблеми нестачі палива. Постачання здійснювалися через Сирію, щоб уникнути ускладнень у зв'язку із санкціями.

За матеріалами The Epoch Times USA