Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нові розсекречені документи не відповідають на головні питання про вбивство Джона Кеннеді. ФОТОрепортаж

Середа, 19 січня 2022 року
Президент Джон Ф. Кеннеді та Жаклін Кеннеді у лікарні Джорджтаунського університету у Вашингтоні зі своїм сином Джоном Ф. Кеннеді-молодшим після хрещення малюка, 8 грудня 1960 року. (AP Photo)

У грудні 2021 року адміністрація Байдена оприлюднила партію секретних документів, пов'язаних з убивством президента Джона Кеннеді.

Національне управління архівів та документації опублікувало 1491 документ, 958 з яких належать ЦРУ.

"Це дуже мало і дуже пізно. У цьому звалищі даних лише 10% документів, які за законом мають бути оприлюднені. Але навіть ці документи ясно показують, що ЦРУ відверто збрехало комісії Уоррена про свої відносини з Лі Харві Освальдом", — сказав Роберт Ф. Кеннеді-молодший, племінник президента для The Epoch Times.

У 1992 році Конгрес підписав закон "Про документи Кеннеді", який наказував оприлюднити абсолютно всі документи до 26 жовтня 2017 року.

Тільки одна людина могла завадити цьому — чинний президент Дональд Трамп. Коли настав час повного розсекречення, президент Дональд Трамп відклав остаточне розсекречення на шість місяців, а потім ще на три роки.

На момент вступу на посаду президента Джо Байдена деякі документи вже були розсекречені, а близько 15 000 документів були або приховані, або частково відредаговані.

Курсант Том Фраєр тисне руку президенту Джону Ф. Кеннеді на випускному в Академії ВПС США у 1963 році. (фото надане Уесом Фраєром)

Джим Ді Еудженіо — експерт з вбивства Кеннеді, сценарист документального фільму "Повернення до Джона Кеннеді: Задзеркалля" ("JFK Revisited: Through the Looking Glass"), що вийшов у 2021 році, в інтерв'ю для The Epoch Times дуже докладно пояснив, що насправді означає це розсекречення:

"Виходить така ситуація, що через 58 років після вбивства Кеннеді все ще залишилося близько 14 300 сторінок секретних документів, що є порушенням закону. Тому що в законі "Про збір документів Кеннеді" йдеться, що, якщо Президент вирішив засекретити документ, то він має це зробити письмово.

Наскільки мені відомо, такого ще не було ні за Байдена, ні за Трампа. Вони також вплутали Національний архів у цей процес, що мені зовсім незрозуміло, бо Національний архів — це лише сховище.

Іншими словами, якщо Байден піде до кінця і розсекретить все наступного року, це означатиме, що ми даремно чекали 59 років. Навіщо треба було чекати 59 років, якщо комісія Уоррена і так стверджує, що немає сумнівів у тому, що Освальд діяв самотужки?

Комісія Уоррена, призначена Президентом Ліндоном Джонсоном для складання звіту про вбивство Кеннеді, дійшла висновку, що Лі Харві Освальд діяв зовсім один, і що він вирушив до Мексики й повернувся до США автобусом.

Освальд поїхав з Мехіко машиною чи автобусом?

Нещодавно розсекречені документи показують, що зведення ЦРУ від 26 листопада 1963 року, що документує діяльність Освальда, було складено приблизно через сім тижнів після того, як він залишив Мехіко.

Фото документа ЦРУ "Форми ідентифікації системи вбивства Джона Кеннеді", повністю розсекреченого у грудні 2021 року. (Національний архів)

На фото розсекреченого документа ЦРУ написано: Освальд покинув Мехіко автомобілем. (pdf).

Але, по-перше, в Освальда не було прав водія. По-друге, Освальд не мав автомобіля. І, по-третє, комісія Уоррена, яка вийде приблизно за 10 місяців, скаже, що Освальд поїхав автобусом, і що він повернувся автобусом.

Колишній заступник генерального прокурора Род Розенштейн дає свідчення у судовому комітеті Сенату про розслідування ФБР, Вашингтон 3 червня 2020 року. (Greg Nash/Pool/Getty Images)

Це означає, що він був із кимось, або там був самозванець Освальда.

На початку роботи Спеціального комітету Палати представників США з убивств відбулася зустріч між тодішнім головним юристом Річардом Спрегом та деякими представниками комісії.

«Чи було більше одного носилки з кулею?»

Спрег сказав, що у нього є свідок — медсестра з лікарні Паркленд, куди Кеннеді та Коннеллі були доставлені після вбивства, яка розповіла, що виходячи з травматологічної палати, вона бачила одні носилки, що стояли біля стіни у ліфта та кулю на них.

Під час цієї зустрічі Спрег не сказав іншим, як її звуть і де вона знаходиться.

Комісія ж Уоррена заявила, що там було двоє носилок, і що куля була під килимком носилок, і вона з'явилася тільки після того, як доглядач Даррелл Томлінсон присунув їх до стіни.

Також під час зустрічі Спрег сказав конгресменам, що він не може довіряти колишньому офіцеру ЦРУ Девіду Філліпсу.

Спрег підозрює, що Філіпс не був відвертим з ними з приводу передбачуваної діяльності Освальда в Мехіко. Особливо про його дзвінки з кубинського посольства до російського посольства.

Спрег знайшов певні невідповідності в документах, які йому надало ЦРУ, і хотів поїхати туди, щоб опитати перекладачів. Він мав підозру, що стенограми передбачуваних розмов Освальда з російським посольством могли бути якимось чином змінені, оскільки він не зміг знайти ту інформацію, про яку говорив Філліпс під час їхньої першої бесіди, у стенограмах, наданих йому ЦРУ.

Едгар Стерн мав допуск ЦРУ

Новий архів документів також показує, що Едгар Стерн, чоловік Едіт Стерн - спадкоємиці стану Sears Roebuck (перша компанія в США, яка стала продавати товари за каталогами з доставленням), був покровителем банкіра Клея Шоу, якого звинувачують у вбивстві Кеннеді, він мав допуск до секретних матеріалів ЦРУ (pdf), про що раніше не було відомо.

Фото документа ЦРУ "Форми ідентифікації системи вбивства Кеннеді", повністю розсекреченого у грудні 2021 року. (Національний архів)

Після того, як прокурор Нового Орлеана Джим Гаррісон звинуватив Клея Шоу в участі у змові з метою вбивства Кеннеді та ініціював судовий процес проти нього, Стерни приймали репортерів у своєму особняку. Вони поїли їх вином і вечеряли з ними, і вони "просували" певні стратегії, щоб напасти на Гаррісона. Після трирічного розгляду Клея виправдали й справу вдалося закрити.

А після розсекречення документів виявилося, що Едгар Стерн мав допуск до секретних документів ЦРУ у 1950-х роках протягом трьох років.

Колишній бос Клея Шоу вербував юристів для ЦРУ

Вже встановлено, що колишній начальник Клея набирав адвокатів для ЦРУ, щоб включити їх до групи адвокатів, які мають спеціальний допуск до секретних документів. Група адвокатів складалася з певних людей, і якщо хтось потрапляв у біду — а під час розслідування Гаррісона в біді опинилися кілька людей — вони обирали адвоката з цієї групи, щоб захистити цю людину, і, звичайно, ЦРУ оплачувало це.

Президент Джон Ф. Кеннеді під час візиту до Ханау, Німеччина 25 червня 1963 року. (Keystone/Getty Images)

З'ясувалося, що Кобб був одним із тих, хто зв'язувався з іншими адвокатами та оцінював їх для ЦРУ, щоб включити до цієї групи. Він був не просто членом комісії.

Іншими словами, колишній бос Клея Шоу керував групою юристів, які мали блокувати та перешкоджати розслідуванню прокурора Джима Гаррісона.

ЦРУ знало, що Бокслі був їхнім штатним співробітником

Слідчий, який працював на Джима Гаррісона, виявився колишнім співробітником ЦРУ.

Його звали Вільям Вуд, його псевдонім — Білл Бокслі.

У цій новій партії документів з'ясовується, що ЦРУ знало, що Бокслі насправді був співробітником ЦРУ у 1950-х роках, перш ніж він перейшов на роботу до Джима Гаррісона.

Якщо ви почитаєте книгу Джима Гаррісона "По слідах убивць", то виявиться, що містер Вуд — він же Білл Бокслі — зрештою зрадив містера Гаррісона. Про це йдеться в одному з розділів його книги.

ЦРУ розкрило імена двох убивць

У новій порції документів ЦРУ розкриває справжні імена вбивць, яких вони найняли під кодовими іменами WI Rogue та QJ Win.

Це було завдання, яке отримав співробітник ЦРУ Вільям Харві. Він повинен був їздити по всьому світу та наймати людей з поганою репутацією для участі у злочинній діяльності для ЦРУ.

Виявилося, що ці ж хлопці були послані до Конго для вбивства Патріса Лумумби.

Президент Джон Ф. Кеннеді під час виступу закликає громадян шукати правильні, а не упереджені відповіді на проблеми Америки (Central Press/Getty Images)

Qj Win був Хосе Манкель.

WI Rogue був Девід Дато. Його справжнє прізвище було Цітціхвіллі.

Більшість з розсекречених документів не є повністю засекреченими, більшість з цих нових документів були відредаговані раніше.

Тепер ми можемо точно побачити, що міститься в них.

Повне розкриття решти документів очікується наступного року, тоді буде дуже цікаво", — зазначив у висновку експерт Ді Еугеніо.