Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

"У Росії два варіанти: вона може вибрати змістовний діалог або серйозні наслідки", — міністр Канади

П'ятниця, 21 січня 2022 року
На цій фотографії, наданій пресслужбою Національної гвардії України, міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі (праворуч) вітає українських солдатів під час відвідування бази Національної гвардії неподалік Києва, Україна, 18 січня 2022 року. (The Canadian Press/AP-Ukrainian National Guard Press Office via AP)

Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі заявила, що Канада приєднається до союзників і запровадить жорсткі санкції проти російських чиновників, якщо країна почне подальші воєнні дії, щоб поставити під загрозу суверенітет України.

Росія розмістила близько 100 000 військовослужбовців уздовж кордонів України, а також танки та іншу важку артилерію, розпалюючи побоювання по всій Європі щодо вторгнення, але Росія заперечує, що має намір це зробити.

"Нещодавно запущений дипломатичний процес пропонує Росії два варіанти: вона може обрати змістовний діалог або серйозні наслідки", — сказала Джолі у четвер у Брюсселі, де вона зустрічалася зі своїм колегою з Європейського союзу Жозепом Боррелем.

«Звичайно, ми цінуємо співпрацю ЄС щодо багатьох заходів стримування, зокрема економічних. Канада буде готова вжити додаткових заходів, особливо щодо фінансового сектора».

Джолі послалася на анексію Криму Росією у 2014 році та розпалювання нею російських сепаратистських сил у східному регіоні України, коли вона відповіла: «Дозвольте мені прояснити, по-перше, Росія вже перебуває в Україні. Йдеться про реальну загрозу подальшого вторгнення в Україну. Тож у цьому сенсі, щойно згадав мій колега, загроза є загрозою».

Поїздка Джолі відбувається на тлі інших зустрічей на найвищому рівні в Європі цього тижня.

За матеріалами The Epoch Times USA