Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Китаї заборонені різдвяні збори серед християн

Субота, 25 грудня 2021 року

Китайські католики, які належать до "підпільної" церкви, беруть участь у месі в Донглу, провінція Хебей, Китай, 22 травня 2013 року. (Mark Ralston/AFP via Getty Images)

П'ять департаментів Комуністичної партії Китаю (КПК) випустили попередження, що забороняє релігійні збори в Інтернеті перед Різдвом цього року. Багато місцевих урядів і департаментів громадської безпеки об'єднали зусилля для обмеження релігійної діяльності, і влада заборонила святкування Різдва в ім'я "запобігання епідемії".

Перед Різдвом уряди та департаменти громадської безпеки провінцій Гуандун, Шаньдун, Аньхой, Гуансі, Чжецзян та інших регіонів знову об'єднали зусилля для обмеження релігійної діяльності, не дозволеної урядом.

Пастор домашньої церкви в провінції Гуандун, на прізвище Чень, повідомив Радіо Вільна Азія (RFA) 22 грудня, що місцева поліція з метою профілактики епідемій зранку повідомила церкву про те, що під час Різдва не можна проводити збори.

Пастор церкви в Шаньдуні на ім'я Джон також сказав, що ситуація на місцях така сама, як і в інших частинах країни — святкування Різдва заборонено. "Було наказано не проводити жодних релігійних заходів. Вони можуть проводити лише підпільні святкові заходи".

Церковна діяльність у повіті Пін'ян міста Веньчжоу провінції Чжецзян також була припинена комуністичною владою в ім'я "профілактики епідемії".

Придушення КПК святкування Різдва почалося три роки тому, і щороку перед Різдвом режим забороняє державним підприємствам та школам святкувати Різдво. Один китайський християнин розповів, що нещодавно у торгових центрах повсюдно перестали продавати різдвяні гірлянди та ялинки.

У той час як китайський режим обмежує та забороняє особисті релігійні збори в ім'я боротьби з епідемією, збори в Інтернеті стають все більш популярними. Вчений із материкового Китаю Девід Лі сказав китайському виданню The Epoch Times, що ентузіазм людей до віри зріс. Це стривожило Пекін, який хоче контролювати думки людей, і режим неминуче пригнічуватиме поширення християнства.

20 грудня п'ять відомств режиму, включаючи Державне управління у справах релігій, Державне управління з інформації в Інтернеті, Міністерство промисловості та інформаційних технологій, Міністерство громадської безпеки та Міністерство національної безпеки, видали "Адміністративні заходи щодо надання релігійних інформаційних послуг в Інтернеті", які забороняють будь-які організації або приватній особі викладати, завантажувати, розміщувати та розповсюджувати в Інтернеті будь-які релігійні лекції та проповіді. Також забороняється надання релігійних інформаційних послуг через вебсайти, програми, онлайн-форуми тощо.

 

Китайські католики проходять через контрольно-пропускний пункт біля схваленої урядом католицької церкви в Пекіні, 24 грудня 2007 року. (Teh Eng Koon/AFP via Getty Images)

Що стосується придушення релігійної діяльності китайським режимом, Ву Зуолай, вчений із США, сказав The Epoch Times, що КПК йде назад, відновлюючи обмеження думок та поведінки людей, як під час Культурної революції (1966-1976 рр.). Християнська культура — це відхід марксизму, комунізму і те, що пропагує КПК

Він сказав, що релігійні переконання та комунізм, по суті, перебувають у конфлікті. Одне пов'язане із співчуттям, інше — з філософією боротьби. Комунізм відданий ненависті, ненависті між народами, історичній ненависті та підбурюванню до ненависті.

Крім того, Ву вказав на організованість релігії, чого найбільше боїться КПК. Він сказав: "Якщо прості люди будуть самі собою, окремо, то КПК не впаде, якою б корумпованою вона не була і як би вона не вморила голодом десятки мільйонів людей. Але як тільки люди будуть організовані, все буде по-іншому". Отже, КПК справді боїться цього і стикається з великими проблемами".

Він сказав, що, з іншого боку, церкви у різних місцях також використовують різні онлайн-методи для зустрічей та розвитку. "Придушення КПК може спровокувати ще більший опір, і багато людей можуть просто подолати великий брандмауер, побудований режимом обмеження доступу до інформації, і КПК не зможе це зупинити".

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...