ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компартія Китаю посилює переслідування релігійних груп (ВІДЕО)

Велика Епоха
Внутри храма Санхуангу в уезде Цзясянь стоит статуя Мао Цзэдуна, а на стене наклеены портреты Си Цзиньпина и его жены

"Компартія Китаю в деяких церквах замінила Десять заповідей цитатами Сі Цзіньпіна, що вже багато в чому нагадує поклоніння йому" — директор Центру релігійної свободи

У Китаї не тільки не припиняється, а й посилюється переслідування комуністичною владою християн, буддистів Тибету, послідовників Фалуньгун та інших груп вірян.

За словами китайських адвокатів-правозахисників, останнім часом арешти прихильників духовно-оздоровчої практики Фалуньгун (Фалунь Дафа) почастішали, незаконні суди у їхніх справах проводяться дуже швидко. У багатьох районах ситуація в цій сфері погіршилася, влада також посилила тиск на літніх послідовників цієї практики.

Починаючи з 2018 року, у Китаї набирає обертів так звана китаїзація релігії. Релігійних лідерів змушують брати цінності компартії.

Під час семінару, що пройшов 18 жовтня, під назвою «Китай веде війну з релігією» Ніна Ши, директор Центру релігійної свободи при Інституті Гудзона у Вашингтоні зазначила, що становище християн у КНР неухильно погіршується: «Від них потрібно не тільки дотримуватися правил, а також щоб вони стали затятими проповідниками цитат Сі Цзіньпіна. У деяких церквах компартія Китаю замінила Десять заповідей цитатами нинішнього генсека, що багато в чому нагадує поклоніння йому [а не Богу]».

За даними релігійної правозахисної організації «Міжнародний християнський концерн», у період з липня 2020 року до червня 2021 року в Китаї зареєстровано понад сто інцидентів релігійного переслідування, що більш ніж удвічі перевищує кількість аналогічних випадків, що сталися роком раніше.

Представник Асоціації Фалунь Дафа доктор Сяосюй Шон Лінь сказав, що за останні 22 роки, застосовувані компартією до послідовників Фалуньгун тортури, «промивання мізків», рабська праця, насильницьке видаляння органів та інші методи переслідування, поступово почали використовувати й до інших груп вірян. При цьому, за його словами, деякі міжнародні організації зберігають ганебне мовчання та навіть відіграють роль посібників цих злочинів.

«Соромно, що ООН не несе відповідальності за те, щоб припинити ці порушення прав людини. Декілька років тому некомерційна організація "Лікарі проти насильницького вилучення органів (DAFOH)" подала мільйони підписів до Комісії ООН з прав людини, але на цьому справа й закінчилася. Всесвітня організація охорони здоров'я навіть співпрацює з урядом Китаю у створенні спеціальної робочої групи з трансплантації органів, а Хуан Цзефу (колишній заступник міністра охорони здоров'я КНР) є одним із основних її членів», — сказав доктор Шон Лінь.

Китайський юрист, який допомагає послідовникам Фалуньгун відстоювати свої інтереси в судах, на правах анонімності сказав журналісту радіо «Вільна Азія», що переслідування Фалуньгун з боку КПК за ці роки не лише не зменшилося, але навпаки стало ще сильнішим: «За останні два роки навіть було заарештовано багато з тих, хто займається цією практикою вдома і яких раніше не переслідували. Крім того, раніше влада намагалася не чіпати літніх прихильників Фалуньгун, але зараз все змінилося, компартія пробила в цьому чергове дно і проводять масові арешти цих людей, яким потім також виносять обвинувальні вироки».

Колишній помічник держсекретаря США з питань демократії, прав людини та праці Роберт Дестро впевнений, що КПК пригнічує Фалуньгун лише тому, що вважає велику популярність цієї практики загрозою своєму режиму.

«Після того, як органи держбезпеки КНР виявили, що послідовників Фалуньгун більше, ніж членів КПК, у країні почалося переслідування [цієї групи], яке триває донині. Компартія Китаю вважає, що Фалуньгун є загрозою для її існування», ― розповідає Дестро.

Китайський адвокат-християнин Се Яньї, який неодноразово захищав послідовників Фалуньгун у судах, за що не раз піддавався арештам і катуванням, переконаний, що доти, доки в Китаї не припиниться переслідування Фалуньгун, всі розмови про права людини і верховенство закону можна вважати.

«Переслідування прихильників Фалуньгун є найбільшою гуманітарною катастрофою після Другої світової війни. Ситуація з правами людини в Китаї погіршується і корінням цієї проблеми є [переслідування] Фалуньгун. Уряд США та світова спільнота мають поставити цю проблему на перше місце, оскільки вона стосується долі китайців, людства та всієї цивілізації», ― каже Се.

Джерело: The Epoch Times