Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Засновниця Jobian Ольга Чубенко про пошук роботи за кордоном

Вівторок, 21 грудня 2021 року

Засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian Ольга Чубенко розказала про можливі способи пошуку роботи за кордоном.

работа

Сьогодні чимало українців розглядають варіант виїзду на роботу за кордон адже у ЄС і зарплати вищі, і чималий попит на робочі руки. Тому засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian Ольга Чубенко розказала про можливі способи пошуку вакансій на міжнародному ринку працевлаштування. Найпопулярнішими варіантами є:

  1. Через інтернет за ключовими параметрами вакансії
  2. За допомогою рекрутерів та спеціалізованих компаній
  3. Самостійно чи за допомогою родичів та знайомих
  4. Шукати роботу вже на місці по приїзду до країни
  5. Поїхати працювати за кордон за програмою обміну (за умови працевлаштування в українській філії міжнародної компанії)

Пошук роботи в інтернеті є сьогодні найдоступнішим способом, проте він вимагатиме чимало часу та уважності. Потрібно буде самостійно підготувати та розіслати резюме, інколи ще й написати мотиваційні листи. Ольга Чубенко відзначає, що для людей, які не володіють англійською чи мовою країни призначення, це завдання може стати значною перепоною. Із переваг пошуку вакансій в інтернеті є можливість спілкуватися із працедавцем напряму, задаючи усі хвилюючі запитання.

Ольга Чубенко розповіла про основні методи пошуку роботи

Найпростіший шлях підбору вакансій – це звернення до рекрутерів чи рекрутингових компаній, які виступатимуть посередниками між претендентом і працедавцем. Але у цьому випадку вкрай важливо обрати перевірену компанію, бажано, щоб вона мала відповідні ліцензії та міжнародні HR-сертифікації. Переконавшись, що співпраця є безпечною, можна детально описати свою кваліфікацію та вимоги до потенційного місця роботи. А далі вже справа за рекрутерами. В Україні трудові мігранти можуть сміливо звертатися по допомогу у працевлаштуванні до компанії Jobian.

Ольга Чубенко повідомила, що у питанні працевлаштування в країнах ЄС українці найбільше довіряють своїм родичам та знайомим, які мають такий досвід. Адже у них можна розпитати про усі деталі процесу, дізнатися інформацію «з перших вуст» та отримати рекомендації, куди краще їхати. Проте варто памʼятати, що такі «консультації» є здебільшого субʼєктивними та засновані виключно на особистих враженнях людини, до якої звернулися по допомогу. Для повного розуміння особливостей та тонкощів трудової міграції цього, зазвичай, недостатньо.

Ще одним варіантом є пошук роботи «на місці», тобто вже по приїзду в країну. Але команда Джобіан наголошує, що це є вкрай ризиковано, оскільки в такому випадку потрібно буде самостійно ходити по кадрових агентствах та співбесідах. Крім того, на період пошуку роботи потрібно знайти житло, а також мати гроші на проживання та харчування.

І останнім способом, найбільш специфічним, є тимчасовий переїзд за кордон у рамках міжнародного обміну між офісами однієї й тієї ж компанії, що має представництва в різних країнах. Але такий шлях доступний лише для висококваліфікованих спеціалістів які, власне, і працюють в українських офісах міжнародних компаній.

Comments   

загрузка...