П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За даними неурядової організації, у світі переслідується понад 360 мільйонів християн

П'ятниця, 21 січня 2022 року
Сербський православний священник, отець Ненад Попович, відправляє літургію Різдва Христового в Сербській православній церкві в Бурневілі, Бірмінгем, центральна Англія, 7 січня 2022 року. (Oli SCARFF/AFP via Getty Images)

Згідно зі звітом неурядової організації Open Doors, опублікованому в середу, у 2021 році у всьому світі понад 360 мільйонів християн зазнали «сильних переслідувань та дискримінації» через свою віру, а Афганістан — найгірша країна для християн.

"Переслідування досягло рекордного рівня", — сказав Патрік Віктор, директор Portes Ouvertes у Франції та Бельгії, під час брифінгу для преси в середу.

Ця протестантська неурядова організація публікує щорічний «глобальний індекс» переслідувань християн, у якому перераховані всі напади, починаючи від «скромних щоденних утисків» до «крайнього насильства».

«Понад 360 мільйонів християн» зазнали гонінь минулого року

У період з 1 жовтня 2020 р. по 30 вересня 2021 р. «більше ніж 360 мільйонів християн» — католиків, православних, протестантів, баптистів, євангелістів, п'ятдесятників тощо з 76 країн — зазнали «сильних переслідувань та дискримінації», у порівнянні з 340 мільйонами у 2020 році, зазначається у документі.

Пакистанські християни запалюють свічки на згадку про жертви нещодавнього теракту під час служби в Лахорі. (ARIF ALI/AFP через Getty Images)

У 2021 році було вбито 5898 християн, що на 24% більше, ніж у попередньому році, коли було зареєстровано 4761 випадків. «Вісім із десяти вбитих християн були в Нігерії».

Крім того, загальна кількість закритих, атакованих та зруйнованих церков зросла до 5110 минулого року з 4488 у 2020 році.

«На 44% збільшилася кількість затриманих християн»

Open Doors також зазначає «збільшення на 44% числа християн, затриманих через їхню віру» (4 277 випадків, зареєстрованих у 2020 році, 6 175 випадків у 2021 році).

Поєднуючи всі форми переслідувань, Афганістан очолив цей щорічний рейтинг. Далі йдуть Північна Корея, Сомалі, Лівія, Ємен, Еритрея та Нігерія.

В Афганістані переслідування прийняло «новий вимір із захопленням влади талібами», йдеться у повідомленні НУО.

Посилення переслідувань в Афганістані

«Талібан отримав документи, які дозволяють ідентифікувати деяких навернених до християнства. Їх активно шукали. Навернених чоловіків убивають на місці, жінок чи дівчаток гвалтують або насильно видають заміж за молодих талібів», — сказав Гійом Геннек, інший співробітник організації Open Doors.

За його словами, складно дізнатися, «скільки було вбито, але це невідповідно до попередніх років».

Portes Ouvertes, партнер Open Doors International, існує у Франції з 1976 року.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr