Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США: Власник прикордонного ранчо бачить величезне зростання активності нелегальних іммігрантів на 2400% на своїй території

Субота, 22 січня 2022 року
Власник ранчо Джон Ледд на своїй ділянці, яка примикає до американо-мексиканського кордону в окрузі Кочіс, штат Аризона, 8 грудня 2021 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Ранчо Джона Ледда має 16 кілометрів кордону з Мексикою, і у 2019 році через його ділянку щодня проходило в середньому 12 нелегалів, причому прикордонний патруль ловив половину.

Зараз, за його словами, їх близько 300 на день, і, у вдалий день, прикордонний патруль ловить близько 30%. Цифри почали зростати після 2020 року, коли президентом став Джо Байден.

"Я не хочу сказати, що надії немає, але нічого не зміниться, доки там буде Байден та його адміністрація", — сказав Ледд в інтерв'ю The Epoch Times.

"Нелегальні іммігранти, які перетинають ранчо Ледда, не шукають притулку — це переважно молоді самотні чоловіки, одягнені з ніг до голови в камуфляжну форму і знають, як уникнути правоохоронних органів і дістатися Фенікса".

Ці люди не можуть здатися, інакше їх депортують. Це погані люди. Ми маємо справу з найгіршими з найгірших.

"Ми розмістили наші камери у тих місцях, де прикордонний патруль не ходить. Гроші на камери були зібрані з приватних пожертвувань — ми не хочемо брати державні гроші, які видають на певних умовах" — прокоментував ситуацію шериф округу Марк Даннелс.

Дорога вздовж прикордонної стіни. Освітлення, камери та датчики залишаються не підключеними з січня 2021 року, коли президент Байден припинив будівництво прикордонної стіни. Округ Кочіс, штат Аризона, 6 грудня 2021 року.(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Чотири роки тому прикордонна група шерифа позбавила ранчо Ледда потоку контрабандистів, які переправляли наркотики. Тоді це було найбільшою проблемою.

Наркотики, як і раніше, надходять через кордон, але тепер картелі взялись за контрабанду людей, і це дуже прибуткова стаття їхнього доходу.

Камери Даннелса фіксують близько 6000 нелегалів на місяць в окрузі, а прикордонний патруль виявляє ще 10000.

Детектив Джейк Картчнер, який входить до складу прикордонної групи шерифа, каже, що кожен нелегал платить картелю Сіналоа від 7 000 до 9 000 доларів, щоб перетнути кордон.

Перетнути кордон і дістатися до дороги — це перший крок. Потім контрабандист отримує GPS координати групи з якої направляється в Фінікс. Водії, які підвозять нелегалів — переважно громадяни США, яких вербують через соціальні мережі та платять по 1000 доларів за кожного іноземця, перевезеного до Фінікса.

"Це схоже на Uber. Вони просто стоять у громадських місцях вздовж доріг та чекають, коли їм зателефонують та заберуть їх. Щомісяця в окрузі відстежується від 900 до 1000 автомобілів контрабандистів", — сказав шериф Даннелс.

За словами прокурора округу, в Аризоні немає закону штату проти контрабанди нелегальних іноземців, а федеральний уряд не переслідує неповнолітніх водіїв або тих, хто перевозить п'ять або менше іноземців.

Нелегальні іммігранти з Мексики, що перетнули кордон США, округ Кочіс, штат Аризона, 16 листопада 2021 року. (Надано офісом шерифа округу Кочіз)

Округ Кочіс поділяє 134 кілометри міжнародного кордону з Мексикою, він розташований у південно-східній частині Аризони, примикаючи до Нью-Мексико. Ландшафт складається з віддалених пустель та гірських перевалів.

У 2021 році прикордонники затримали у цьому секторі понад 190 000 нелегалів, у 2020 було затримано 66 000. Ще тисячам вдалося уникнути затримання.

Власник ранчо — Ледд сказав, що його сім'ї доводиться бути пильнішими, ніж раніше, і стежити за тим, щоб усе було під замком, зброя знаходиться біля кожної двері.

Ледд сказав, що два ранчо на мексиканській стороні, розташовані прямо навпроти нього, належать картелю Сіналоа, а власникам двох сусідніх ранчо було сказано, щоб вони не виходили на свою територію після настання темряви.

Хоча він не збирається продавати своє ранчо, Ледд сказав, що кордон вдвічі знизив вартість ранчо відтоді, як його було передано в сімейний траст у 1983 році. Вісім років тому після смерті матері при повторній оцінці ранчо з'ясувалося, що його вартість впала вдвічі.

Перше речення у звіті оцінки звучало так: "Південний паркан цього ранчо є кордоном", — сказав Ледд.

Його витрати на утримання ранчо також зросли, оскільки він має справу зі зрізаними огорожами, що в рази збільшує витрати на перегін худоби.

Жителі округу хочуть почуватися у безпеці на своїй території. Але як можна почуватися в безпеці, якщо через лінію вашої власності вночі проходить 100 людей, і ви не знаєте, озброєні вони чи ні.

Машина прикордонного патруля тягне шини, щоб вирівняти дорогу для виявлення слідів, округ Кочіс, штат Аризона, 6 грудня 2021 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Детектив Картчнер розповів, що офіс шерифа наразі розслідує нове явище, пов'язане із телевізійною рекламою, яка нібито транслюється на півдні Мексики та провокує нелегальну імміграцію.

"У рекламі, як ми з'ясували, йдеться: «Не має значення ваш імміграційний статус, ми вас візьмемо на роботу»", — сказав він.

За словами Картчнера, рекламні ролики закликають нелегальних іммігрантів їхати до Нью-Джерсі, Орегону чи Чикаго, де їм буде надана робота.

"Вони спокійно розкажуть вам, навіщо вони їдуть", — сказав він про нелегалів, яких вони ловлять. За його словами, до 60% із них кажуть, що приїхали через рекламу.

Ледд сказав, що, на його думку, більшість нелегальних іммігрантів, які перетинають його землю, врешті-решт стають рабами картелю, щоб сплатити свій борг за контрабанду.

"План у тому, щоб дозволити приїхати сюди всім", — сказав він, маючи на увазі план адміністрації Байдена. "І всі вони голосуватимуть за демократів. Я думаю, найголовніше те, що люди вже зрозуміли його план і те, що він насправді робить".

За матеріалами The Epoch Times USA