П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай виділив 550 тисяч доларів на підкуп голосів на виборах у Тайвані. Засуджено п'ять осіб

Понеділок, 24 січня 2022 року
Кандидат у президенти від партії Гоміндан Хань Го-юй визнає поразку на президентських виборах у Гаосюні, Тайвань, 11 січня 2020 р. (Ann Wang/Reuters)

П'ять тайванських бізнесменів, які працюють у Китаї, були визнані винними в отриманні грошей від китайської влади для покупки голосів пропекінського кандидата на президентських виборах 2020 року на Тайвані.

17 січня Окружний суд Тайбея звинуватив п'ятьох бізнесменів у використанні грошей уряду Китаю для заохочення громадян Тайваню, які проживають за кордоном, повернутися додому і проголосувати за кандидата від Китайської націоналістичної партії (Гоміньдан) Хань Го-юя під час його президентських виборів у січні 2020 року.

Гоміньдан — найбільша опозиційна партія Тайваню, відома своєю дружньою позицією щодо Китаю. Однак, попри спроби Пекіна втрутитися в демократичні вибори на Тайвані, Хан програв свою спробу усунути президента Цай Інвен з Демократичної прогресивної партії (ДПП) з великим відривом.

Серед визнаних винними Лінь Хуай, голова тайванської бізнес-асоціації в місті Чанша, столиці китайської провінції Хунань. Його було засуджено до 46 місяців ув'язнення та позбавлено громадянських прав на чотири роки за порушення законів. Про це повідомляє Центральне інформаційне агентство Тайваню (CNA) із посиланням на рішення суду.

Ще четверо отримали по 20 місяців ув'язнення та позбавлення цивільних прав на два роки.

Іншими чотирма засудженими були голова Китайської асоціації нової родини Чан Мін-ся, директор Хунаньської асоціації міста Шаоян на Тайвані Чан Го-чун, бізнесмен із Хеньяна Чуан Хуан-чан та заступник секретаря Федерації китайських жінок Шень Бінь. За даними Taipei Times, вони вели бізнес у китайській провінції Хунань.

За повідомленням CNA з посиланням на прокуратуру, Лінь та четверо інших провели захід наприкінці року в готелі Чанша 11 грудня 2019 року, щоб спонукати тайванців, які проживають у провінції Хунань, повернутися на Тайвань для голосування на президентських виборах та виборах до законодавчих органів 2020 року, пропонуючи їм їжу та житло.

Лінь та інші підсудні організували збори, банкети та лотереї для тайванських бізнесменів і студентів, які проживають у Китаї, намагаючись переконати їх проголосувати за Хана, пропекінського кандидата в президенти від Гоміньдану. Вони також розгорнули спеціальну програму, яка передбачала оплату авіаквитків приблизно у 244 долари на особу, допомагаючи громадянам Тайваню, які проживають у Китаї, повернутися додому до дня виборів 11 січня 2020 року, як показало розслідування.

Колишній професор Пекінського столичного педагогічного університету Лі Юаньхуа розповів Великій Епосі, що тайванська Китайська націоналістична партія (Гоміньдан) спочатку була антикомуністичною, перш ніж до неї проникла Комуністична партія Китаю (КПК).

«КПК завжди намагалася проникнути на Тайвань і вплинути на нього. Це ніколи не припинялося. [КПК] виділила кошти на цю справу. Випадок Лінь Хуай — чудовий приклад», — сказав Лі.

Було підтверджено, що принаймні 200 тайванців скористалися цією пропозицією і багато інших подали заявки на отримання грошей. Таким чином, Ліню та підсудним було пред'явлено звинувачення у підкупі голосів, порушенні Закону про вибори та відкликанні президента та віцепрезидента, йдеться у постанові.

За повідомленням Taipei Times, гроші для фінансування схеми підкупу голосів надійшли від влади міста Чанша та місцевого Управління у справах Тайваню. Китайська міська влада виділила близько 550 000 доларів на підтримку субсидування повернення тайванців додому для голосування, при цьому Лінь та інші подали заявку і отримали близько 235 000 доларів, посилаючись на розслідування.

За матеріалами The Epoch Times USA