Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Європарламент закликав запровадити санкції проти прем'єр-міністра Гонконгу Керрі Лам

Субота, 22 січня 2022 року
Прем'єр-міністр Гонконгу Керрі Лам. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

Парламент ЄС закликав країни-члени ввести санкції проти гонконзьких політиків і високопосадовців «через порушення прав людини, що продовжуються».

Відповідну резолюцію депутати Європарламенту ухвалили у четвер у Страсбурзі 585 голосами проти 46. Прем'єр-міністр Керрі Лам, серед інших, має бути покарана за участь у порушеннях прав людини.

Парламент "рішуче засудив, що свобода вираження думок, асоціації та свобода преси в Гонконгу так само суворо обмежені, як і в Китаї", — йдеться у резолюції. Депутати Європарламенту також засуджують політичне переслідування журналістів, які зараз перебувають у вигнанні або у в'язниці.

Крім Лам, мають бути покарані санкціями високопоставлені члени Комуністичної партії Китаю — Ся Баолун, Цзан Сяомін, Ло Хуйнін і Цзен Яньсюн. Вони очолюють офіс зв'язків центрального уряду Пекіна в Гонконгу, а також агентство державної безпеки автономного району. Парламент також закликає до створення списку компаній, "проти яких мають бути запроваджені санкції та заборони на інвестиції".

Місце Гонконгу у СОТ буде переглянуто

Постанова парламенту немає обов'язкової сили. Потрібні санкції мають бути прийняті одноголосно 27 державами ЄС. Досі не було єдиної думки про те, як поводитися з Китаєм через ситуацію в Гонконгу.

Крім санкцій, парламент також закликає переглянути підтримку ЄС місця Гонконгу у Світовій організації торгівлі (СОТ). Крім того, слід відкласти ратифікацію погодженої інвестиційної угоди з Китаєм, яку Брюссель зупинив у травні.

Китай значно розширив свій вплив після масових протестів на підтримку демократії у Гонконгу у 2019 році. Закон про безпеку, ухвалений у липні 2020 року, дозволяє владі Гонконгу припиняти будь-яку діяльність, яка, на їхню думку, загрожує національній безпеці Китаю. Відколи закон був прийнятий, сотні активістів демократії були заарештовані, і багато інших вирушили у вигнання.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH