ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США обіцяють «швидку, жорстку та згуртовану відповідь» у разі вторгнення Росії

Велика Епоха
Держсекретар Ентоні Блінкен слухає виступ президента Джо Байдена під час телефонної конференції 17 вересня 2021 року у Вашингтоні. (Photo by Al Drago/Getty Images)

Держсекретар Ентоні Блінкен 23 січня заявив, що Сполучені Штати ініціюють «швидку» та «жорстку» відповідь, якщо російські військові увійдуть до України.

«Якщо хоча б одна додаткова російська армія агресивно увійде до України, як я вже сказав, це викличе швидку, жорстку та єдину відповідь з нашого боку та з боку Європи», — сказав Блінкен, відповідаючи на питання про санкції під час інтерв'ю CNN від 23 січня. Він не уточнив, якою буде відповідь.

Його коментар пролунав у зв'язку з тим, що останніми днями біля кордону Росії з Україною зібралися десятки тисяч російських військовослужбовців на тлі побоювань, що Москва планує вторгнення до сусідньої країни. 2014 року Росія використала свої збройні сили для анексії Кримського півострова, що викликало санкції з боку тодішнього президента Барака Обами.

Москва давно заявила, що не планує вторгнення.

Хоча Сполучені Штати заявили, що вони ведуть дипломатичні відносини з Росією, намагаючись послабити напруженість, жодних проривів не сталося. Блінкен сказав, що хоч краще використовувати дипломатичні засоби, на столі переговорів знаходяться й інші заходи.

«На цю мить... вибір за Володимиром Путіним, і тут шляхи зрозумілі: дипломатія, діалог, розгляд того, чи зможемо ми побудувати колективну безпеку таким чином, щоб це було добре для всіх, — це явно кращий шлях, але ми готові», сказав Блінкен.

Його коментарі пролунали за кілька днів після того, як президент Джо Байден публічно обговорив можливість «незначного вторгнення» Росії в Україну. Пізніше Байден спробував прояснити своє зауваження, заявивши, що Москва «заплатить високу ціну», якщо вторгнення відбудеться.

Колишній держсекретар Майк Помпео сказав Fox News 23 січня, що Блінкен зробив «набагато сильнішу заяву», ніж коментарі Байдена. Однак він стверджував, що адміністрації Байдена слід піти ще далі.

"Якщо є місце для сумнівів, якщо є простір, Володимир Путін проїде через це напролом на вантажівці", — сказав Помпео.

Росія також зіткнеться з серйозними економічними санкціями з боку Великої Британії, якщо встановить в Україні маріонетковий режим, заявив віцепрем'єр Великобританії Домінік Рааб в інтерв'ю Sky News 23 січня, посилаючись на докази доповіді міністерства закордонних справ Великої Британії про плани країни.

"Будуть дуже серйозні наслідки, якщо Росія зробить цей крок, щоб спробувати вторгнутися, а також встановити маріонетковий режим", — сказав Рааб. МЗС Росії відхилило коментарі Рааба як «дезінформацію», звинувативши Великобританію та НАТО в «ескалації напруженості».

За матеріалами The Epoch Times USA