ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни Балтії відправляють Україні зброю американського виробництва на тлі російської загрози

Велика Епоха
Українські солдати стоять на блокпості неподалік лінії розмежування з проросійськими повстанцями, Маріуполь, Донецька область, Україна, 21 січня 2022 року. (AP Photo/Andriy Dubchak)

Країни Балтії — Естонія, Латвія та Литва відправляють в Україну зброю американського виробництва, щоб посилити військову підтримку за умов загрози російського вторгнення.

Це пов'язано з тим, що Росія направила приблизно 100 000 військовослужбовців з танками та іншим важким озброєнням до своїх кордонів на північний схід України, але заперечує, що планує напад.

Міністри оборони трьох країн у заяві підтвердили, що вони отримали схвалення США на відправку озброєнь, включаючи протитанкові ракети Javelin з Естонії, а також зенітні ракети Stinger та супутнє обладнання з Литви та Латвії.

«У світлі посилення військового тиску Росії на Україну та навколо неї країни Балтії вирішили задовольнити потреби України та надати додаткову допомогу, пов'язану з обороною. Ця допомога ще більше підвищить здатність України захищати свою територію та населення у разі можливої ​​російської агресії», — говориться у спільній заяві міністрів оборони трьох країн.

«Естонія, Латвія, Литва та їхні союзники працюють разом, щоб оперативно передати Україні допомогу у сфері безпеки. Ми щиро сподіваємось, що Україна не зіткнеться з необхідністю використання цього обладнання, і закликаємо Російську Федерацію припинити її агресивну та безвідповідальну поведінку», — додали вони.

Колона російської бронетехніки рухається трасою в Криму, 18 січня 2022 р. (AP Photo)
Колона російської бронетехніки рухається трасою в Криму, 18 січня 2022 р. (AP Photo)

"Країни Балтії відправлять системи "Стінгер" і "Джавелін", а також різне індивідуальне спорядження, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборону", — повідомив у Twitter міністр оборони, віцепрем'єр-міністр Латвії Артіс Пабрікс. «Я наполегливо закликаю Росію до деескалації ситуації на кордоні з Україною та поваги до її суверенітету».

Відповідно до правил експортного контролю країни, повинні отримати схвалення Державного департаменту, перш ніж передавати будь-яку зброю, отриману ними зі США, третім сторонам.

Представник Держдепартаменту США підтвердив, що Естонія, Латвія, Литва та Великобританія дозволяють постачати Україні обладнання американського виробництва зі своїх запасів.

Прийдешнє вторгнення?

Захід вважає, що нещодавнє зосередження Росією військ та озброєнь біля кордонів України є підготовкою до війни з метою завадити Україні приєднатися до західного альянсу безпеки НАТО.

Російські офіційні особи нещодавно вимагали письмових гарантій того, що НАТО припинить будь-яку військову діяльність у Східній Європі та в Україні, але країни-члени відмовилися давати такі обіцянки.

Кілька країн-членів НАТО протягом останніх днів і тижнів заявили про свою підтримку захисту України. Це сталося через те, що російські війська почали прибувати до Білорусі 18 січня для участі у військових навчаннях біля кордону з Україною, запланованих на лютий.

Згідно з висновками американської розвідки, які були розсекречені та передані союзникам США перед оприлюдненням, передбачається, що військове вторгнення може розпочатися у період із середини січня по середину лютого.

Нову розвідувальну інформацію США оприлюднили після серії переговорів між Росією та Сполученими Штатами та їх західними союзниками цього тижня в Європі, спрямованих на запобігання ескалації кризи.

Сполучені Штати направили авіаносну ударну групу USS Harry S. Truman для участі у військово-морських навчаннях у Середземному морі, повідомив у п'ятницю прессекретар Пентагону Джон Ф. Кірбі.

Кірбі повідомив журналістам, що 12-денні морські навчання "Удар Нептуна-22" "продемонструють здатність НАТО інтегрувати висококласні морські ударні можливості авіаносної ударної групи для підтримки стримування та оборони альянсу".

Хоча він сказав, що навчання не є відповіддю на нещодавнє нарощування російської військової потужності і були «давно заплановані» з 2020 року, військово-морські навчання не були вказані на вебсайті НАТО поряд з іншими цьогорічними навчаннями. Проте Кірбі зазначив, що нещодавня напруженість на російсько-українському кордоні враховувалася під час ухвалення рішення про продовження навчань.

19 січня президент Франції Еммануель Макрон оголосив про можливий план перекидання своїх військ до Румунії в рамках операції НАТО. Наступного дня президент Румунії Клаус Йоханніс привітав заяву Макрона.

Данія оголосила 18 січня, що направить до Литви чотири винищувачі F-16 для охорони повітряного простору над балтійськими країнами, а також фрегат зі 160 солдатами у Балтійському морі.

Тим часом Великобританія відправила повітрям в Україну 2000 пускових установок протитанкових ракет разом із 30 елітними військовослужбовцями для навчання.

20 січня Іспанія оголосила, що направила військові кораблі для підтримки військово-морських сил НАТО у Середземному та Чорному морях. Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що уряд також розглядає можливість відправлення винищувачів до Болгарії.

Крім того, Німеччина відмовилася видавати дозволи, що дозволяють Естонії експортувати військову зброю німецького виробництва в Україну, повідомила у п'ятницю Wall Street Journal. За даними видання, офіційні особи Німеччини пов'язують блокування з давньою політикою щодо експорту зброї до напружених регіонів.

За матеріалами The Epoch Times USA