ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

СБУ знешкодила злочинну групу, яка готувала теракти на міські об'єкти у прикордонних регіонах України

Велика Епоха
Громадянські учасники загону територіальної оборони Києва тренуються у лісі 22 січня 2022 року у Києві, Україна. (Sean Gallup/Getty Images)

Київ заявив у вівторок, що ліквідував групу, яка діяла за наказом Москви та готувала збройні напади для «дестабілізації» регіонів країни.

«Організатори банди готували серію збройних нападів на інфраструктуру», — йдеться у заяві Служби безпеки України (СБУ), в якій йдеться про те, що угруповання «координувалося» «російськими спецслужбами».

Двох організаторів, у тому числі росіянина, затримано, повідомила СБУ, співробітники якої вилучили «вибуховий пристрій, стрілецьку зброю та боєприпаси».

По всій Україні тисячі мирних жителів беруть участь у групах для проведення базової бойової підготовки. (Sean Gallup/Getty Images)

Росія прагне дестабілізувати ситуацію в Україні

Вони діяли у Харкові та в Житомирі.

Ці дві особи були колишніми бійцями спецпідрозділу, повідомило AFP джерело в правоохоронних органах.

За словами джерела, під приводом пошуку охоронців «почали набирати» персонал «в основному» з росіян, які вчинили насильницькі злочини.

По всій Україні тисячі мирних мешканців проходять базову бойову підготовку, 22 січня 2022 року у Києві. (Sean Gallup/Getty Images)

Україна та Захід звинувачують Росію у зосередженні десятків тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною у рамках підготовки до можливого вторгнення, а також у прагненні дестабілізувати ситуацію всередині країни.