ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Канадські далекобійники рулять», — каже генеральний директор Tesla Маск про колону протесту проти вакцин

Велика Епоха
Генеральний директор Tesla та SpaceX Ілон Маск виступає на конференції та виставці SATELLITE у Вашингтоні 9 березня 2020 року. (AP Photo/Susan Walsh, File)

Генеральний директор Tesla Ілон Маск на вихідних пожартував на адресу ліберального уряду, продовжуючи підтримувати водіїв вантажівок, які протестують в Оттаві проти вимог та обмежень для невакцинованих від COVID-19.

"Схоже, що так звана "маргінальна меншість" насправді є урядом", — сказав Маск у серії постів у Твіттері 30 січня у відповідь на твіт, що містить відео, на якому показані тисячі протестувальників перед парламентом. Пагорб та вантажівки, припарковані по всьому місту 30 січня.

«Якби уряд мав мандат народу, був би значний контрпротест. Їх немає, тому їх немає», — сказав Маск.

Коментар мільярдера пройшов ударом по прем'єр-міністру Джастіну Трюдо, який 26 січня назвав протестувальників «невеликою маргінальною меншістю», яка не розділяє погляд більшості канадців.

"Невелика маргінальна меншість людей, які прямують до Оттави або дотримуються неприйнятних поглядів, які вони висловлюють, не представляють погляди канадців, які були там один за одним", — сказав Трюдо під час пресконференції.

Тим часом опубліковане 31 січня опитування Angus Reid показує, що більшість канадців — 54 відсотки — кажуть, що настав час скасувати всі обмеження, пов'язані з пандемією, і дозволити людям керувати своїм власним рівнем ризику. Кількість канадців, які виступають за скасування обмежень, зросла на 15 процентних пунктів у порівнянні з аналогічним опитуванням, проведеним раніше цього місяця, яке показало, що за це проголосували 40 відсотків.

Конвой далекобійників, який отримав назву «Конвой свободи 2022», розпочався як протест після того, як федеральний уряд ввів мандат на вакцинацію для водіїв вантажівок, які перетинають канадсько-американський кордон, починаючи з 15 січня.

Перший конвой стартував із західного узбережжя 23 січня і з того часу розширився в міру того, як до нього приєднувалося більше вантажівок із різних частин країни, які збиралися разом, щоб протестувати в Оттаві на вихідних проти різних обмежень та мандатів, пов'язаних із COVID-19. Організатори заявили, що не покинуть столицю доти, доки не буде скасовано вимог про вакцинацію.

Тамара Ліч, одна з організаторів автоколони, відповіла на критику у заяві від 26 січня, заявивши, що спроби охарактеризувати далекобійників як «сепаратистів» та «терористів» були тактикою, яка використовується для очорнення кампанії. Пізніше вона закликала учасників конвою не терпіти насильство чи вандалізм та повідомляти номер вантажівки та номерний знак будь-кого, хто підбурює до насильства чи ненависті.

Попри критику Трюдо, кампанія здобула всесвітнє визнання за підтримки Маска, Рассела Бренда, Джо Рогана та інших.

Вперше Маск написав у Твіттері 27 січня, коментуючи «Канадські далекобійники рулять», під час їх поїздки до Оттави. З того часу його твіт набрав понад 400 000 уподобайок.

"Свобода віднімається по шматочку за раз, поки вона не зникне", — сказав Маск в іншому твіті 27 січня.

В інтерв'ю 30 січня СВС міністр транспорту Омар Альгабра натякнув на можливість запровадження мандату на вакцинацію далекобійників, які подорожують між провінціями.

"Ніхто не повинен дивуватися з того, що ведеться робота з досягнення цієї мети", — сказав він.

Тим часом 31 січня Трюдо оголосив, що має позитивний результат на COVID-19.

До цього прем'єр-міністр заявив 27 січня, що йде в ізоляцію після того, як дізнався, що контактував із кимось, хто мав позитивний результат на COVID-19. Пізніше він сказав, що це був один із його дітей, який мав позитивний результат.

Трюдо повністю вакцинований від COVID-19 та отримав повторне щеплення 4 січня.

За матеріалами The Epoch Times USA