ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім заперечує, що Байден сказав президенту України, що Київ перебуває під загрозою «розграбування»

Велика Епоха
Президент Джо Байден під час зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті 1 вересня 2021 року. (Doug Mills-Pool/Getty Images)

Рада національної безпеки Білого дому спростувала повідомлення про те, що президент Джо Байден попередив президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови про те, що Київ незабаром буде «розграбовано» внаслідок вторгнення російських збройних сил.

Емілі Хорн, прессекретар Ради національної безпеки, звернулася до Twitter у четвер, щоб спростувати передбачувані коментарі, про які повідомив CNN.

Хорн перепостила повідомлення старшого кореспондента CNN з національної безпеки Олександра Марквардта, в якому цитується український високопосадовець.

«Російське вторгнення тепер практично неминуче, як земля замерзне, — сказав Байден Зеленському… Київ може бути «розграбований», російські війська можуть спробувати його окупувати, — сказав Байден, — будьте готові до удару», — йдеться у твіті.

Проте Хорн наполягала на тому, що звіт «не відповідає дійсності» і що «президент Байден сказав, що існує реальна ймовірність того, що росіяни можуть вдертися в Україну в лютому».

«Він раніше заявляв про це публічно, і ми попереджали про це протягом кількох місяців. Повідомлення про щось більше або відмінне від цього є цілком хибними», — додала вона.

Білий дім також виступив із заявою щодо телефонної розмови між Байденом та президентом України, в якій йдеться про те, що президент США «підкреслив прихильність Сполучених Штатів до суверенітету України» і що лідери «обговорили скоординовані дипломатичні зусилля з європейської безпеки».

Байден також «підтвердив готовність Сполучених Штатів разом зі своїми союзниками та партнерами рішуче відреагувати, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну», — йдеться у заяві Білого дому.

Посольство України в Вашингтоні також поділилося заявою, в якій йдеться, що деякі повідомлення про телефонний дзвінок були «цілком хибними».

Прессекретар Зеленського заявив, що український президент «також закликав уважно ставитись до всієї інформації у цей неспокійний час, особливо з непідтверджених джерел».

В четвер сам Зеленський також поділився подробицями своєї розмови з Байденом у Twitter.

«Мала довга телефонна розмова з президентом США. Обговорили нещодавні дипломатичні зусилля щодо деескалації та домовилися про спільні дії на майбутнє. Подякував президенту Байдену за постійну військову допомогу. Також обговорювалися можливості фінансової підтримки України», — сказав він.

Проте деякі законодавці, зокрема республіканець Бенкс (республіканець від штату Індіана), тепер вимагають, щоб Байден і Білий дім опублікували повну стенограму його розмови з Зеленським, заявивши Fox News, що «ми уявлення не маємо, про що було сказано під час цієї розмови».

За матеріалами The Epoch Times USA