П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Джуліан Ассанж може постати перед Верховним судом Великої Британії

Вівторок, 25 січня 2022 року
США вимагають екстрадиції засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. (Dominic Lipinski/PA Wire/DPA)

Протягом кількох місяців Сполучені Штати боролися у британських судах за екстрадицію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. З рішенням із Лондона справа переходить у новий раунд.

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж може подати апеляцію за позовом про його екстрадицію до США.

Про це заявив Високий суд Лондона після аргументів адвокатів Ассанжа. Це означає, що юридичне перетягування канату зі США, швидше за все, продовжиться у вищому британському суді.

Суди США хочуть віддати Ассанжа суду за звинувачення у шпигунстві. Корінному австралійцю загрожує до 175 років ув'язнення, якщо його визнають винним. Його звинувачують у крадіжці та публікації секретних матеріалів про військові операції США в Іраку та Афганістані разом з викривачем Челсі Меннінг, тим самим наражаючи на небезпеку життя американських інформаторів.

Його прихильники, з іншого боку, вбачають у ньому журналіста-розслідувача, який розкрив військові злочини. 50-річний чоловік ув'язнений у лондонській в'язниці суворого режиму Белмарш понад два роки.

Британський суд спочатку заборонив екстрадицію Ассанжа до США через його психічне здоров'я. Проте США засумнівалися у відповідних медичних висновках, подали апеляцію і також досягли успіху.

Апеляційний суд скасував заборону на екстрадицію у грудні минулого року. Наразі Ассанж хоче, щоб це рішення було переглянуто у Верховному суді.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH