ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Інфляція в Британії рахується неправильно: підвищення цін на продовольство та опалення змушує британців брати безкоштовну їжу

Велика Епоха
Їжа передана в дар продовольчому банку в Колчестері, Англія, 20 січня 2022 року. (BEN STANSALL/AFP via Getty Images)

Інфляція у Великій Британії зросла до 30-річного максимуму в 5,4 відсотка у грудні. Реальна заробітна плата падає, ціни на харчові продукти та енергію зростають.

Продовольчі банки у Великій Британії зараз переживають справжній натиск. Все стало дорожчим, — каже британка Хайді. Тепер їй доводиться витрачати близько 80 фунтів стерлінгів (95 євро) на місяць на електрику. Минулого року це було від 40 до 50 фунтів.

Продовольчий банк Колчестера, розташований між супермаркетами у комерційному районі, минулого року роздав загалом 165 тонн їжі, чого достатньо, щоб нагодувати близько 17 000 людей. За оцінками голови правління Майка Беккета, цього року кількість тих, хто потребує, може зрости до 20 000 осіб. За його словами, у найгіршому випадку це може бути до 30 000 людей.

За даними організації Trussell Trust, яка управляє продовольчими банками, у національному масштабі кількість відвідувачів продовольчих банків зросла з 26 000 у 2009 році до понад 2,5 мільйони минулого року.

Вимірювання інфляції «невірно»

Журналіст та активіст Джек Монро підозрює, що за злиднями стоїть різке зростання вартості багатьох основних харчових продуктів. Їхні фактичні витрати зросли набагато більше, ніж офіційний рівень інфляції, як підраховано в авторитетному повідомленні у Твіттері.

500 грамів найдешевшої пасти у її місцевому супермаркеті коштували б 29 пенсів рік тому, пише Монро. Сьогодні ціна становить 70 пенсів — зростання на 141 відсоток. Ціна на найдешевший рис зросла на 344 відсотки з 0,45 фунта до фунта.

«Система, яку ми використовуємо для вимірювання впливу інфляції, докорінно хибна», — каже він. «Вона повністю ігнорує реальність та реальне зростання цін для людей з мінімальною зарплатою, працівників продовольчих банків та мільйонів інших».

Беккет поділяє цю оцінку. Показник інфляції "не враховує, що дешеві харчові продукти дорожчають на сотні відсотків", — каже він.

Ситуація ще більше посилюється рішенням уряду скоротити соціальну допомогу, отриману під час пандемії, до їх початкового рівня.

"Люди кажуть нам, що просиділи в машині 20 хвилин або годину, перш ніж набралися сміливості підійти до нас", — говорить Беккет. Багато хто «не думав, що їм це колись знадобиться», але вони не мали вибору. «Коли холодно, людям доводиться вибирати між їжею та опаленням».

Очікується зростання вартості життя

Згідно зі звітом, опублікованим у січні благодійною організацією Фонду Джозефа Раунтрі, деякі правила соціального забезпечення, такі як п'ятитижневий період очікування перших виплат та обмеження аліментів на двох дітей, «безпосередньо сприяли посиленню відсутності продовольчої безпеки та сприяли збільшенню використання продовольчого банку».

Незабаром ще більше британців можуть зіткнутися із проблемами, оскільки очікується, що у квітні вартість життя для британських домогосподарств знову зросте. Крім підвищення податків, основною причиною є значне підвищення цін на енергоносії на 50 відсотків.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH