П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Друга людина за впливом після Далай-лами Тхить Нят Хань померла у віці 95 років

Понеділок, 24 січня 2022 року
Буддійські ченці моляться під час церемонії похорону 95-річного в'єтнамського ченця Тхить Нят Хана у пагоді у Хюе 23 січня 2022 року. (NHAC NGUYEN/AFP через Getty Images)

Тисячі людей стікалися в неділю до колиски в'єтнамського буддизму, щоб віддати шану Тхитю Нят Хану, важливій постаті у світі релігії, якого на Заході вважають батьком «усвідомленості».

Декілька десятиліть у вигнанні

Майстер дзен, який вважається другою за впливовістю людиною в буддизмі після Далай-лами, помер у суботу у віці 95 років у пагоді Ту Хієу в місті Хюе.

У вигнанні за заклик до припинення війни у В'єтнамі Тхить Нят Хан прожив у вигнанні майже кілька десятиліть.

Автор сотні книг з медитації та усвідомленості, він організовував ретрити у всьому світі.

46-річний Чан Дінь Хіонг приїхав із Ханою, щоб віддати шану ченцю.

"Я прочитала кілька його книг, і його слова дуже допомогли мені, коли мені було погано або коли я поставав перед труднощами", — сказала вона AFP. «Я думаю, що у В'єтнамі та у всьому світі ще дуже довго не буде такого великого вчителя».

Після десятиліть вигнання, відстоюючи релігійну свободу та мир у всьому світі, у 2018 році Тхить Нят Ханю було дозволено повернутися до рідної країни, але він залишався під наглядом поліції у цивільному.

Його послання не завжди зустрічалися прихильно, оскільки влада комуністичного, переважно буддистського В'єтнаму насторожено ставиться до організованої релігії: у 2009 році її послідовники були вигнані зі свого храму на півдні провінції Ламдонг вороже налаштованим натовпом.

Проте газета Cong An Nhan Dan, яка вважається голосом Міністерства громадської безпеки, в неділю опублікувала захоплену данину поваги до письменника, поета, вченого, історика та борця за мир.

«Монах Тхить Нят Хан був духовним учителем, який вплинув на весь світ», — наголошується в статті.

Труна Тхить Нят Хана буде виставлена на огляд протягом тижня перед церемонією кремації наступної суботи.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr