ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За словами Майка Помпео, Сі Цзіньпін прагне «панувати над світом»

Велика Епоха
Колишній держсекретар США Майк Помпео виступає на конференції в Єрусалимі, Ізраїль, 12 жовтня 2021 р. Amir Levy/Getty Images)

Майк Помпео стверджує, що китайський лідер Сі Цзіньпін хоче «глобального панування та гегемонії Комуністичної партії Китаю», попереджаючи, що підйом Комуністичної партії Китаю (КПК) може зруйнувати заснований на правилах міжнародний порядок, який існує з кінця Другої світової війни.

«Йдеться не про розміщення китайської танкової дивізії на Тайвані. Йдеться про збільшення політичної влади та впливу у всьому світі», — сказав він.

Майк Помпео, який обіймав спочатку посаду директора ЦРУ, а потім держсекретаря за президента Дональда Трампа, зробив цю заяву під час виступу на саміті Argus Americas Crude 2022.

Він розповів, що його перебування на посаді директора ЦРУ прийшов на той час, коли Америці потрібно було перемикнути увагу з тероризму на інші загрози, насамперед на КПК.

На його думку, зараз відбувається «глобальне пробудження» щодо того, що вважає амбіціями КПК.

«Більшість досягнень пов'язана із Сі Цзіньпіном. Він нав'язав світу вірус зі зрозумілих причин і не дозволяє нікому дізнатися, звідки він узявся».

КПК зазнала міжнародної критики за те, що вона заблокувала доступ ООН до Уханського інституту вірусології (WIV) та пов'язаних з ним об'єктів в Ухані. Багато вчених і журналістів підозрюють, що Covid-19 прийшов від WIV.

Пан Помпео також коментує продовження торгової суперечки між Сполученими Штатами та Китаєм, порушуючи питання про початкове рішення Сполучених Штатів відкритися для Китаю в контексті великого конфлікту часів холодної війни з Радянським Союзом, тодішнім суперником Китаю.

«Можливо, торгова війна почалася в 1972 році», — сказав він, маючи на увазі візит Генрі Кіссінджера та президента Річарда Ніксона до Китайської Народної Республіки в рамках відновлення дипломатичних відносин.

«Можливо, це було правильно в 1972 році, але торгова війна почалася ще до адміністрації Трампа».

Ми разом заохочували бізнес. Я не звинувачую компанії, які пішли туди. Зверніть увагу на час цієї пропозиції. Американська політика заохочувала взаємодію Космосу з комуністичною партією Китаю. Сьогодні це величезна відповідальність перед світом, і Сі Цзіньпін це знає», — робить висновок пан Помпео.

За матеріалами The Epoch Times USA