ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр закордонних справ Великобританії заявила, що вторгнення Росії в Україну «дуже ймовірне»

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс прибуває на засідання кабінету міністрів на Даунінг-стріт, 10 у Лондоні, 25 січня 2022 року. (Daniel Leal/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що «дуже малоймовірна» участь британських військ у бойових діях в Україні, хоча вона сказала, що уряд Великобританії вважає, що російське вторгнення «дуже ймовірне».

На запитання у програмі Би-би-си «Недільний ранок», чи може вона виключити сценарій із британськими солдатами «на землі» в Україні під час можливого конфлікту з Росією, Трасс сказала: «Це дуже малоймовірно», додавши, що міністр оборони Бен Воллес «ясно дав зрозуміти це".

Вона сказала: «Йдеться про те, щоб переконатися, що українські сили отримують всю підтримку, яку ми можемо їм надати, чи то розвідувальна підтримка, кіберпідтримка чи оборонна зброя, яку ми постачаємо в Україну».

Колона російської бронетехніки рухається трасою в Криму 18 січня 2022 року. (AP Photo)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що альянс «немає планів» розміщувати бойові підрозділи НАТО в Україні.

Столтенберг підкреслив різницю між союзниками та партнерами по НАТО, коли йдеться про захист країн від конкретних загроз.

Він сказав Бі-бі-сі: «Усім союзникам НАТО ми надаємо 100-відсоткові гарантії безпеки, а це означає, що якщо один із союзників зазнає нападу, це викличе реакцію всього альянсу. Один за всіх, всі за одного — основний посил НАТО».

"Для України, партнера, ми надаємо підтримку, а також посилаємо сигнал про те, що будуть жорсткі економічні санкції, якщо Росія знову застосує силу", — сказав він.

Трас сказала Бі-бі-сі, що уряд Великобританії вважає «дуже ймовірним» те, що президент Росії Володимир Путін має намір вторгнутися в Україну.

Тому, за її словами, Великобританія «робить усе можливе за допомогою стримування та дипломатії, щоб переконати його утриматись».

Вона сказала, що Великобританія також «постачає та пропонує додаткову підтримку» країнам Балтії, наголосивши, що Великобританія «є найбільшим вкладником у НАТО в Європі» та «найбільшим європейським прихильником НАТО щодо військ та засобів оборони в Європі».

Трас заявила, що Велика Британія посилює режим санкцій. «Ми збираємося запровадити нове законодавство, щоб ми могли вразити цілі, у тому числі тих, хто відіграє ключову роль у збереженні Кремля та збереженні російського режиму», — сказала вона.

Раніше в бесіді зі Sky News Трас сказала, що у разі вторгнення Росії в Україну слід зупинити будівництво газопроводу «Північний потік — 2», який має пройти з Росії до Європи через Балтійське море в обхід газопроводу, що проходить через Україну та Білорусь.

«Ми не можемо віддавати перевагу короткостроковим економічним інтересам довгостроковому виживанню свободи та демократії в Європі. Це важке рішення, яке ми всі маємо ухвалити», — сказала вона у програмі «Тревор Філліпс у неділю».

За матеріалами The Epoch Times USA