ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борис Джонсон хоче подвоїти число британських військ в Естонії та збільшити британські війська на місцях

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Борис Джонсон під час брифінгу для ЗМІ з COVID-19 на Даунінг-стріт, Лондон, 15 грудня 2021 р. (Tolga Akmen/PA)

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон прагне зміцнити будь-яку нову оборону НАТО проти зосередження військ Росією на кордоні з Україною, запропонувавши велике військове розгортання в Європі.

У канцелярії прем'єр-міністра заявили, що запропоновані додаткові сили включатимуть відправлення оборонної зброї в Естонію і подвоєння британських військ на місцях, при цьому потенційне розгортання, як очікується, означатиме підтримку Великобританією своїх скандинавських і балтійських партнерів.

«Цей пакет стане чітким сигналом Кремлю: ми не потерпимо їхньої дестабілізаційної діяльності й завжди підтримуватимемо наших союзників по НАТО перед ворожістю Росії», — сказав Джонсон у заяві 29 січня, через кілька днів після того, як він повідомив парламенту, що має намір «зробити свій внесок у будь-які нові розгортання НАТО» для захисту союзників у Європі.

«Я наказав нашим збройним силам підготуватися до розгортання по всій Європі наступного тижня, щоб переконатися, що ми зможемо підтримати наших союзників щодо НАТО», — сказав він.

Офіційні особи завершать деталі пропозиції у Брюсселі на початку лютого, а міністри обговорять військові варіанти 31 січня.

«Якщо президент Путін обере шлях кровопролиття та руйнування, це буде трагедією для Європи. Україна має бути вільною у виборі свого майбутнього», — сказав Джонсон.

Джонсон має відвідати регіон наступного тижня, а також поговорити телефоном із Володимиром Путіним. За повідомленням його офісу, на початку лютого він також здійснить другу поїздку, щоб зустрітися з лідерами НАТО.

Тим часом міністри закордонних справ та оборони Великобританії також відвідають Москву для переговорів зі своїми російськими колегами найближчими днями з метою покращення відносин та зниження напруженості.

Остання подія відбулася після того, як президент США Джо Байден пізно ввечері 28 січня заявив, що надасть наказ про розгортання американських військ у Східній Європі «найближчим часом». За тиждень до цього Білий дім заявив, що він «глибоко стурбований» тим, що уряд Великої Британії повідомив, що він отримав інформацію про те, що «російський уряд прагне встановити проросійського лідера у Києві в той час, як він розглядає питання про вторгнення та окупацію України».

Колона російської бронетехніки рухається трасою в Криму 18 січня 2022 року. (AP Photo)

29 січня Росія підтвердила, що перенесе військово-морські навчання біля берегів Ірландії як «жест доброї волі» після прохання з Дубліна зробити це на тлі побоювань вторгнення в Україну.

За матеріалами The Epoch Times USA