ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Канаді проходить протест далекобійників «Конвой свободи» проти санітарних заходів

Велика Епоха
Прихильники «Конвою свободи» протестують проти мандатів та обмежень на вакцинацію проти COVID-19 перед парламентом Канади в Оттаві, Канада, 28 січня 2022 р. Колона далекобійників виїхала з Ванкувера 23 січня 2022 р. спосіб протестувати проти мандата у столиці Оттаві. (Dave Chan/AFP via Getty Images)

Група далекобійників у столиці Оттаві в суботу провела марш проти заходів з охорони здоров'я, несучи канадські прапори, знаки «Свобода» та гасла проти Джастіна Трюдо.

Рух почався з невдоволення далекобійників проти обов'язкової вакцинації, введеної для перетину кордону між Канадою та США, а потім поширився на ширші вимоги.

«Я хочу, щоб усе це припинилося, весь цей догляд здоров'я. Заходи зараз невиправдані», — сказав Філіп Кастонге, 31-річний підприємець.

Він родом із північного Квебеку, за сім годин їзди від Оттави, і вважає, що «обов'язкова вакцинація веде нас до нового суспільства, за яке ми ніколи не голосували».

Навколо, під кабінетами прем'єр-міністра Джастіна Трюдо, попри полярний холод, спокійно збирається строкатий натовп: сім'ї, молодь, які кричить «Freedom» («Свобода»), люди похилого віку з каструлями.

Трохи далі чути гудки і рев двигунів сотень вантажівок і пікапів, що дісталися столиці.

Поліція Оттави (OPS) заявила, що очікує на прибуття восьми колон з кількома тисячами автомобілів і 10 000 демонстрантів.

Протест проти обов'язкової вакцинації

Рух протесту розпочався на заході країни минулого тижня: десятки далекобійників, організовані в колону, проїхали від Ванкувера до Оттави, протестуючи проти охорони здоров'я, зокрема, проти обов'язкової вакцинації водіїв вантажівок.

З середини січня Канада і США ввели вакцинацію для далекобійників, які перетинають американо-канадський кордон, найдовший у світі — майже 9000 км.

«Це все для свободи, а не лише для далекобійників. У нас має бути вибір! Нам не потрібно робити щеплення, щоб мати можливість працювати», — каже Стівен Пендернесс, 28 років, нещеплений водій вантажівки з Онтаріо.

«Ми хочемо кращого життя для наших дітей, щоб усе повернулося на круги свої, це зайшло надто далеко», — додає Рейчел, яка відмовляється називати своє ім'я. 37-річна жінка приїхала із двома дітьми з Торонто.

Більшість гніву протестувальників спрямована особисто на прем'єр-міністра Канади, і багато протестувальників несуть плакати проти Трюдо.

Правоохоронні органи навколо парламенту

Підходи до парламенту перебували під пильним наглядом поліції, яка пропустила натовп. Влада вказала, що вони побоюються ексцесів під час цієї демонстрації, яку начальник поліції Пітер Слолі назвав «унікальною, ризикованою та суттєвою».

«Ми готові провести розслідування і, за необхідності, заарештувати та притягнути до відповідальності будь-кого, хто застосовує насильство або порушує закон під час демонстрації», — попередив він на пресконференції у п'ятницю.

«Буде невелика група людей, які становлять загрозу для себе, один для одного та для канадців», — сказав Джастін Трюдо в інтерв'ю канадській пресі в п'ятницю.

«Канадці не представлені цією дуже тривожною, невеликою, але дуже гучною меншістю канадців, які нападають на науку, уряд, суспільство», — додав він.

За повідомленнями канадських ЗМІ, прем'єр-міністра Джастіна Трюдо та його родину вивезли з дому у невідоме місце у столиці країни.

Мирний протест

Вибрані посадові особи отримали заклики до обережності після повідомлень із загрозами у соціальних мережах.

Лідер консерваторів та противник Джастіна Трюдо Ерін О'Тул, яка пообіцяв зустрітися з далекобійниками, закликав до спокою та мирного протесту.

Канадські далекобійники отримали підтримку від американського мільярдера та боса Tesla Ілона Маска у четвер, який написав у Твіттері: «Канадські далекобійники — це щось».

На сьогодні 82% канадців у віці 5 років і старше вакциновані проти Covid-19 та понад 90% дорослих.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr