ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН засуджує повстанців-хуситів за загибель 2000 дітей-солдат

Велика Епоха
Єменський хлопчик позує з автоматом Калашнікова під час збору новобранців-хуситів у столиці Сани, щоб мобілізувати більше бійців на фронт у війні проти проурядових сил у кількох єменських містах, 16 липня 2017 р. (MOHAMMED HUWAIS/AFP via Getty Images)

Експерти ООН повідомили в новому звіті, що близько 2000 дітей-солдат, завербованих підтримуваними Іраном повстанцями-хуситами в Ємені, загинули на полі бою в період з січня 2020 року по травень 2021 року, і хусити продовжують проводити навчання та курси, що заохочують молодь до дій

У доповіді Ради Безпеки ООН, поширеній 29 січня, експерти заявили, що вони досліджували кілька літніх таборів у школах та мечеті, де хусити, також відомі як єменські шиїтські повстанці, поширювали свою ідеологію і намагалися вербувати дітей для участі в семирічній війні, підтримуваний коаліцією на чолі з Саудівською Аравією.

"Дітям наказано викрикувати гасло хуситів "Смерть Америці, смерть Ізраїлю, прокляття євреям, перемога ісламу", — заявила група експертів із чотирьох людей. «В одному таборі дітей віком 7 років навчали чистити зброю та ухилятися від ракет».

Експерти заявили, що вони задокументували 10 випадків, коли дітей забирали воювати після того, як їм сказали, що вони будуть зараховані на культурні курси або вже відвідують такі курси, дев'ять випадків, коли гуманітарна допомога надавалася чи відмовлялася сім'ям «виключно на тій підставі, що їхні діти брали участь у бойових діях або вчителям на підставі того, чи викладали вони навчальну програму хуситів», і один випадок, коли сексуальне насильство було скоєно щодо дитини, яка пройшла військову підготовку.

Група заявила, що отримала список із 1406 дітей, завербованих хуситами, які загинули на полі бою у 2020 році, та список із 562 дітей, завербованих повстанцями, які загинули на полі бою у період з січня по травень 2021 року.

"Їм було від 10 до 17 років", — сказали експерти, і "значна кількість" з них була вбита в Амрані, Дхамарі, Хаджі, Ходейді, Іббе, Сааді та Сані.

Збройний єменський юнак, вірний мусульманському руху хуситів, який контролює Сану, сидить серед уламків 5 грудня 2014 року, охороняючи пошкоджений будинок іранського посла в столиці Ємену, який раніше був замінований . (MOHAMMED HUWAIS/AFP via Getty Images)

Ємен охоплений громадянською війною з 2014 року, коли хусити захопили столицю Сану та більшу частину північної частини країни, змусивши міжнародно визнаний уряд Абд-Раббу Мансура Хаді втекти на південь, а потім до Саудівської Аравії. Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати втрутилися в рух хуситів у 2015 році за підтримки на той час Сполучених Штатів, прагнучи відновити владу уряду. Але конфлікт, який перетворився на регіональну опосередковану війну між Саудівською Аравією та Іраном, зайшов у глухий кут на довгі роки і забрав життя десятків тисяч єменців, в основному мирних жителів. Мільйони людей страждають від нестачі продовольства та медичного обслуговування, а країна залишається на межі голоду.

У лютому 2020 року адміністрація Байдена виключила хуситів зі списку спостереження США за іноземними терористами та оголосила про припинення підтримки операцій очолюваної Саудівською Аравією коаліції в регіоні на тлі протестів, при цьому прогресивні правозахисні групи і традиційні ЗМІ в основному зосередилися на вкладі Саудівської Аравії в гуманітарну кризу в Ємені.

За матеріалами The Epoch Times USA