ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нові переговори: Путін попереджає про небезпеку війни в Європі

Велика Епоха
Українські солдати, Україна, 12 грудня 2021 року. (Brendan Hoffman/Getty Images)

Путін залишається чітким у своїх заявах: на його думку, Україна не повинна стати членом НАТО — інакше зростає небезпека війни. Очікуються наступні дипломатичні переговори.

У конфлікті між Росією та Україною дипломатичні зусилля щодо пом'якшення ситуації виходять на наступний виток. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон переговорив у середу із президентом Росії Володимиром Путіним. Борис Джонсон сказав, що Путін здійснить «трагічний прорахунок», якщо вторгнеться в Україну.

Путін, за словами Кремля, скаржився на те, що вимога Росії про виправдані гарантії безпеки не була виконана. Російський президент також повідомив Джонсону, що Київ причетний до «хронічного саботажу» Мінських угод, спрямованих на досягнення політичного врегулювання на сході України.

Переговори спочатку були заплановані на понеділок, але не відбулися через внутрішньополітичні проблеми Джонсона. Тим часом прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запланував візит до президента України Володимира Зеленського. Джонсон уже був гостем у вівторок.

Путін висловився ясно

У вівторок Путін попередив про ризик війни у Європі, якщо Україна вступить до НАТО. Він також розкритикував негативне ставлення до російських вимог. Проте письмові відповіді США та НАТО будуть розглянуті. «Я сподіваюся, що врешті-решт ми знайдемо рішення. Навіть якщо це непросто. Ми це знаємо», — сказав глава Кремля.

Під час свого візиту до Києва у вівторок прем'єр-міністр Великої Британії Джонсон наголосив, що вторгнення Росії в Україну означатиме політичну, гуманітарну та військову катастрофу. Він погрожував, що Великобританія та її союзники підготували жорсткі санкції проти Росії. Вони набудуть чинності, як тільки «перший російський ніс черевика» вступить на територію України.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH