ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд у Пекіні засудив послідовницю Фалуньгун до восьми років позбавлення волі

Велика Епоха
Сюй На, фото зроблено в Китаї. (The Epoch Times)

На думку У Шаопіна, китайського адвоката з прав людини в США, жорсткий вирок ще раз підкреслює порушення прав людини Комуністичною партією Китаю, оскільки режим прагне підняти свій політичний імідж під час майбутніх Ігор.

«Міжнародний олімпійський комітет має розплющити очі на нинішню ситуацію з правами людини в Китаї за правління китайської компартії та не повинен і далі співпрацювати з нею», — сказав У в інтерв’ю The Epoch Times. — Це ганьба для МОК».

Сюй На, 53-річна поетеса та художниця з Пекіна, одна з 11 громадян Китаю, затриманих у липні 2020 року за надання фотографій та інформації китайськомовному виданню The Epoch Times на початку пандемії COVID-19 у Китаї.

Усі вони є послідовниками Фалуньгун (Фалунь Дафа) — духовної практики, що ґрунтується на принципах Істина, Доброта й Терпіння. У 1999 році в Китаї налічувалося від 70 до 100 млн її послідовників. Китайський режим сприйняв популярність практики загрозою для своєї влади та розпочав загальнонаціональну кампанію репресій із метою викорінення Фалуньгун.

«Сюй На та інші не просто невинні, а й заслуговують на повагу», — сказав її адвокат Се Яньї, якому не дозволили захищати клієнтку на суді 15 жовтня 2021 року.

Сюй перебувала в місцевому центрі ув’язнення в очікуванні суду понад рік із моменту арешту. Вирок їй ухвалили лише за три тижні до відкриття зимових Олімпійських ігор.

Послідовники Фалуньгун виконують вправи на заході з нагоди Всесвітнього дня Фалунь Дафа в Тайбеї, Тайвань, 1 травня 2021 року. (Sun Hsiang-yi/The Epoch Times)

Втрата чоловіка та репресії

Суд засудив Сюй 14 січня до восьми років ув’язнення, решта були засуджені на строк від двох до п’яти років, за словами її адвоката.

Залізний кулак комуністів уже зруйнував сім’ю Сюй 14 років тому, коли Китай готувався до Ігор 2008 року. Пекінська поліція заарештувала Сюй та її чоловіка в січні 2008 року під приводом «олімпійської перевірки».

Чоловік Сюй, музикант Ю Чжоу, був закатований до смерті через переконання через два тижні після затримання, він помер від тортур у віці 42 років. Сюй не дозволили бути присутнім на його похороні, а пізніше її засудили до трьох років ув’язнення.

Юй Чжоу та Сюй На. (Minghui.org)

Те, що сталося з цією парою, має бути й так задосить, щоби привернути увагу міжнародної громадськості, сказав У.

Пекін — перше місто, яке приймає літні та зимові Ігри, незважаючи на міжнародні заклики до повного бойкоту через кричущі порушення у сфері прав людини, які мали позбавити Китай права бути країною, що приймає.

«Кожна несправедливість у цьому світі, навіть якщо вона відбувається десь далеко, має до тебе відношення, тому що вона постійно мучить твою совість», — написала Сюй в особистій заяві.

Сюй також написала, що не може забути жахливий біль, який вона зазнала під час тривалого ув’язнення в Пекіні, це були дуже похмурі дні.

«Це робить життя гіршим за смерть», — сказала Сюй про перше п’ятирічне ув’язнення з 2001 року. Тоді вона неодноразово зазнавала жорстоких тортур. Загалом вона провела за ґратами майже 10 років.

«Я хотіла б опинитися в Освенцимі, а не в китайській в’язниці. У нацистських газових камерах можна було швидко померти, сказала Сюй у заяві. — Метою нацистів було знищення євреїв, тоді як мета компартії Китаю — знищення людського духу, совісті».

Коли вона навіть під тортурами не відмовилася від своєї віри, поліцейський серйозно сказав їй: «Я маю подати заяву на краніотомію та видалити ваш мозок».

«Компартія порушила міжнародні права людини», — сказав адвокат із прав людини Ву, закликаючи й далі бойкотувати Олімпійські ігри в Пекіні, які розпочнуться 4 лютого.

Державний департамент США висловив занепокоєння долею цих 11 китайських громадян, включно із Сюй, в електронному листі, надісланому The Epoch Times у серпні минулого року.

«Сполучені Штати закликають уряд КНР звільнити журналістів та їхніх знайомих, затриманих за репортажі про COVID-19, та припинити примус до мовчання тих, хто прагне повідомляти правду», — заявив представник відомства.

Комітет із захисту журналістів, що базується в Нью-Йорку, у серпневій заяві також закликав до їх негайного звільнення та зняття всіх звинувачень.

Головний редактор журналу Bitter Winter Массімо Інтровіньє розповів про арешт у попередньому інтерв’ю, заявивши, що режим боїться правди та вільної інформації більше, ніж зброї.

Серед країн, що оголосили дипломатичний бойкот Ігор, США, Австралія, Великобританія, Канада, Литва, Бельгія, Данія та Естонія.

За матеріалами The Epoch Times USA