ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австрії під лавиною загинуло п'ятеро людей: експерти скаржаться на неуважність

Велика Епоха
Рятувальники у Зельдені чергують біля сходу лавини. (Zoom.Tirol/APA/dpa)

У Тіролі, Австрія, зійшли десятки лавин. Одна з них стала фатальною для п'ятьох любителів зимових видів спорту. Глава служби попередження про сходження лавин у Тіролі висловив шок і гнів.

За даними поліції, п'ятеро людей загинули внаслідок сходу лавини в Тіролі. Аварія сталася поза трасою в районі Спісс, міста на кордоні зі Швейцарією. Один постраждалий із травмами був доставлений на вертольоті до Швейцарії.

Внаслідок іншого нещасного випадку під лавиною поблизу Зельдена — також на незахищеній місцевості — п'ятеро людей, за даними поліції, потрапили під лавину. Чотирьох із них довелося доставити до лікарні з травмами. Спочатку поліція не змогла надати жодної додаткової інформації про точні обставини, походження та вік жертв.

Найсерйозніша лавина зимового сезону

За даними служби попередження про лавини, через велику кількість свіжого снігу тільки в Тіролі в четвер і п'ятницю зійшло майже 60 лавин. На той момент п'ятниця була найнебезпечнішим лавинним днем цього зимового сезону.

Глава тірольської служби попередження про лавини Руді Майр сказав у зв'язку з численними подіями: «Мені сумно, але я також шокований і обурений тим, що всі попередження є марними». За його словами, критичні умови було відзначено за кілька днів. В цей час лижні тури та позатрасові спуски вимагають особливо високого рівня досвіду в оцінці лавинної небезпеки.

Згідно з австрійською системою попередження про лавини, на великих ділянках гір існує значна небезпека через свіжий сніг, висота якого в регіоні становить два метри — третій рівень за п'ятибальною шкалою ризику. Більшість лавинних аварій зазвичай трапляється на цьому середньому рівні небезпеки.

Німецькій лижниці, яку накрила лавина на гірськолижному курорті Глунгезер у Тіролі, пощастило в нещасті. Завдяки швидким пошукам її товаришів вона була врятована за 15 хвилин. За даними поліції, її знайшли на глибині від 1 до 1,5 метрів.

Жінка була непритомна. «У будь-якому випадку, якщо ви виживете протягом 15 хвилин, це просто удача», — сказав представник поліції. Жінка, яка мешкає в Інсбруку, з травмами доставлена до лікарні.

Жінка та її колеги були добре оснащені електронними пристроями стеження, лавинними зондами та лопатами у зоні катання. На думку фахівців, швидкий порятунок товаришами має вирішальне значення, оскільки шанси виживання похованих під снігом стрімко знижуються протягом короткого проміжку часу.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH