ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США закликають до екстреного засідання Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї

Велика Епоха
Недільний запуск північнокорейської ракети завершив місяць серійних випробувань. (Spencer Platt/Getty Images)

Сполучені Штати скликали у четвер екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї, яка в неділю запустила свою найпотужнішу ракету з 2017 року, повідомили у вівторок дипломатичні джерела.

Ця зустріч має пройти за зачиненими дверима.

«Є надія, що Рада зможе виступити єдиним фронтом» із публікацією заяви, сказав дипломат на умовах анонімності.

«Поважайте резолюції Ради Безпеки ООН»

«Ми повинні хоча б наполягти на тому, щоб Рада закликала Північну Корею поважати резолюції Ради Безпеки ООН», а «якщо вона не зможе цього зробити, то у нас проблеми», — сказав він.

Північнокорейці «неухильно вдосконалюють балістику, покращуючи дальність, точність та вражаючу дію своїх ракет», — продовжив дипломат.

«У них є кілька ядерних пристроїв, проведено понад 60 лабораторних випробувань».

«Якогось моменту, якщо вони змішають дві технології», ядерну та балістичну, «що їм, схоже, поки не вдалося (...), тоді рівень загрози стане нестерпним», — міркує цей дипломат, відкидаючи ідею «конфлікту або замороженого питання».

«Північна Корея дестабілізує регіон»

У заяві Державного департаменту йдеться, що посланець США у Північній Кореї Сун Кім останніми днями обговорював останні стрілянини у Північній Кореї з японськими та південнокорейськими офіційними особами. Сун Кім «засудив запуски балістичних ракет Північною Кореєю, які порушують резолюції Ради Безпеки та дестабілізують регіон», — заявив представник американської дипломатії Нед Прайс.

Випробування північнокорейської ракети на вокзалі у Сеулі 30 січня 2022 року. (Jung YEON-JE/AFP через Getty Images)

Нагадавши, що Сполучені Штати, як і раніше, готові до дипломатичних переговорів з Північною Кореєю, Сун Кім запевнив своїх співрозмовників у прихильності Америки до захисту Південної Кореї та Японії, додав він у пресрелізі.

У понеділок Пхеньян підтвердив, що напередодні він запустив найпотужнішу ракету з 2017 року — балістичну ракету класу «земля-земля» середньої та великої дальності Hwasong-12.

«Явне порушення резолюцій Ради Безпеки»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у своїй заяві у вівторок засудив запуск балістичної ракети, який «порушує мораторій, оголошений цією країною у 2018 році» для цього типу пристроїв.

Цей обстріл є «явним порушенням резолюцій Ради Безпеки», додав він, засудивши його.

Обстріл Північною Кореєю в неділю завершує місяць серійних випробувань та викликає побоювання щодо відновлення ядерних та міжконтинентальних ракетних випробувань Пхеньяном.

У 2017 році Рада Безпеки ООН тричі одноголосно ухвалювала рішення про запровадження нових жорстких економічних санкцій щодо Північної Кореї за її ядерні та ракетні випробування. Ці санкції, що стали останнім доказом єдності Ради з північнокорейського питання, зачіпають, зокрема, імпорт нафти та експорт вугілля, заліза, текстилю та рибальства.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr