ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон: Москва планує зняти фальшиве відео нападу України на Росію

Велика Епоха
Прессекретар Держдепартаменту Нед Прайс виступає у Держдепартаменті у Вашингтоні, округ Колумбія, 1 лютого 2022 року. (Susan Walsh/POOL/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати заявили в четвер, що мають докази того, що Москва планує зняти інсценування нападу України на Росію, щоб використовувати його як привід для вторгнення в Україну. Про це повідомив у четвер офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.

«Ми вважаємо, що Росія могла б випустити дуже жорстокий пропагандистський ролик, у якому були б показані трупи та актори, які грають роль скорботних, а також зображення зруйнованих місць з українською чи західною військовою технікою», — сказав Кірбі під час брифінгу для преси.

Сполучені Штати раніше порушували питання можливості проведення Росією так званої операції «хибний прапор», коли країна використовує ворожі розпізнавальні знаки, щоб посіяти замішання. Але це вперше, коли вони так детально говорять про відео.

«Привід для вторгнення»

«У нас є інформація про те, що росіяни, ймовірно, хочуть сфабрикувати привід для вторгнення, що дуже відповідає їх поведінці», — сказав Кірбі.

«Один із варіантів полягає в тому, що російський уряд, як ми думаємо, готує фальшивий напад українських солдатів або агентів розвідки на російську територію або російськомовних (в Україні)», — додав він.

Цей помилковий напад дасть Росії, яка зосередила понад 100 000 військовослужбовців на кордонах України, привід для вторгнення в країну.

Ні він, ні офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс не надали доказів своїх тверджень.

«Ми бачили таку активність з боку росіян у минулому, і ми вважаємо важливим, коли ми маємо таку інформацію, оприлюднити її», — зазначив Кірбі.

Він зазначив, що така тактика загалом «схвалюється на найвищому рівні російського уряду».

За словами Неда Прайса, відео «є одним з варіантів, які російський уряд готує як привід для початку та потенційного виправдання військової агресії проти України».

Його інформація надійшла від спецслужб

США не знають, чи Москва вирішила реалізувати цей план, заявив представник американської дипломатії.

«Росія дала зрозуміти, що хоче продовжити дипломатичні обміни для досягнення деескалації, але подібні дії говорять про протилежне», — зазначив він.

У відповідь на питання про відсутність доказів, що підтверджують його заяви, Прайс пояснив, що його інформація надійшла від спецслужб без додаткових подробиць.

«Я не збираюся докладно описувати, що у нас є», — сказав він. «Я залишаю це на ваш розсуд».

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс назвала заяви США «явним та шокуючим свідченням невиправданої агресивності Росії та таємної діяльності (Москви) щодо дестабілізації України».

«Єдиний вихід для Москви — це деескалація, відхід та прагнення знайти дипломатичний шлях», — написала вона у Твіттері.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr