ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни ЄС повинні приймати біженців або сплачувати великі суми, — міністр Франції

Велика Епоха
Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен. (THOMAS COEX/AFP via Getty Images)

Країни ЄС, які не хочуть приймати мігрантів, мають у майбутньому платити за них. «Ті, хто не хоче приймати біженців, зобов'язані зробити великий фінансовий внесок», — заявив міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін після неформальної зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС у Ліллі у четвер. За його словами, учасники одноголосно погодились із цим принципом.

Однак багато деталей ще потрібно уточнити, зокрема, ключ розподілу та розмір фінансової участі. Міністр припускає, що у прийманні мігрантів візьмуть участь багато країн.

Моделью є Валлетська угода, в якій кілька держав вперше домовилися про впорядкований розподіл човнярів у 2019 році. Навпаки, включення чи фінансова участь мають бути обов'язковими у майбутньому.

Водночас мігранти повинні бути всебічно зареєстровані після прибуття та відфільтровані з огляду на їхні перспективи надання притулку. «Якщо на зовнішніх кордонах ЄС відбудеться те, що ми припускаємо, міграційний тиск зменшиться», — сказав Дарманін. Серед іншого, Франція прагне реєструвати мігрантів за допомогою фотографій та біометричних даних, а також пов'язувати бази даних.

Багато деталей залишаються відкритими. Чи означає це, що ми тримаємо людей на кордоні? Як довго? (…) І на яких умовах? — сказав Дарманін. Ці питання мають бути обговорені на саміті ЄС у березні.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH