ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд Чорногорії повалено внаслідок вотуму недовіри

Велика Епоха
Парламент у Подгориці, Чорногорія. (SAVO PRELEVIC/AFP via Getty Images)

Уряд у Чорногорії було повалено вотумом недовіри. 43 із 81 депутата парламенту Подгориці прийняли вотум недовіри уряду прем'єр-міністра Здравка Кривокапіча пізно ввечері у п'ятницю. Проти проголосували 11 депутатів, решта утрималася. Вотум недовіри виникнув за місяцями серйозної політичної напруги в маленькій балканській країні.

Вже у четвер Кривокапіч визнав, що його уряд, швидше за все, зазнає невдачі. 63-річний інженер і колишній професор очолив широку правлячу коаліцію центристських і правих партій наприкінці 2020 року, поклавши край десятиліттям панування соціалістів у Чорногорії.

Кривокапіч оголосив про плани щодо зближення Чорногорії з Європейським Союзом. На той час він сказав інформаційному агентству AFP, що Чорногорія «стане 28-ою державою-членом ЄС». Проте з приходом до влади правлячої коаліції серйозних реформ не проводилося. Натомість правлячий альянс, до якого також входили просербські та проросійські сили, характеризувався внутрішніми розколами.

Чорногорія має велику заборгованість. Останніми роками країна отримала великі кредити, переважно від китайських компаній, які брали участь у реалізації великих інфраструктурних проєктів у Чорногорії. Серед проєктів — автострада вартістю мільярди. Інші проблеми Чорногорії вже давно включають корупцію та організовану злочинність.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH