ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північною Кореєю вже 10 років править Кім Чен Ин: міжнародна ізоляція, озброєння та залежність від Китаю

Велика Епоха
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин. (Pyeongyang Press Corps/Pool/Getty Images)

Кім Чен Ин прийшов до влади в Північній Кореї десять років тому. Він став третім поколінням, який править цією унітарною державою. Як змінилася країна під його керуванням? Наразі вона краще озброєна, знаходиться у суворій міжнародній ізоляції і ще більше залежить від Китаю.

За останнє десятиліття наймолодший Кім відродив надії на економічні зміни та відкритість, але також частково розвіяв їх.

Подивімося на його сьогоднішню спадщину.

Кім Чен Ин народився на початку 1980-х.

Після смерті батька Кім Чен Іра від серцевого нападу у 2011 році, Ина проголосили «Великим наступником». А до цього, життя молодшого сина другого лідера КНДР було оповито таємницею.

Досі правління Кім Чен Ина зводилося насамперед до одного — ядерного озброєння. Він провів чотири із шести підземних ядерних випробувань у Північній Кореї, а також численні випробування балістичних ракет.

«США повністю знаходяться в радіусі досяжності нашої ядерної зброї, а ядерна кнопка завжди на моєму столі», — заявив він у своєму телезверненні у 2018 році.

Але зацикленість Кіма на ядерній зброї дається світу дорогою ціною, тому ООН та багато країн ввели жорсткі економічні санкції на Пхеньян.

Санкції перешкоджають політичному прориву, необхідному Північній Кореї для підвищення підірваної економіки та порятунку мільйонів людей від голодної смерті.

«Північна Корея має дві основні цілі: зміцнення національної оборони та підвищення рівня життя», — сказав Ян Му-Джин, професор Університету північнокорейських досліджень.

«Я вважаю, що рівень життя в країні погіршився через санкції та пандемію», — продовжив він.

Схоже, Кім Чен Ин дотримується інших стратегічних завдань, ніж його батько.

Син намагався домогтися міжнародного визнання та послаблення санкцій: проводив зустрічі на найвищому рівні з главами іноземних держав, які неодноразово закликали його до ядерного роззброєння.

Це призвело до одноразової зустрічі Кіма з колишнім президентом США Дональдом Трампом у 2018 році. Але з того часу переговори з Америкою зайшли в глухий кут, оскільки північнокорейський лідер хотів повного скасування санкцій, а США не могли цього зробити.

Незабаром після цього Північна Корея провела нові випробування.

З усім тим, Кім мав союзника у США, який підтримував його.

«З Днем народження тебе, з Днем народження тебе!», — проспівав Денніс Родман, агресивний та екстравагантний американський баскетболіст.

У державних ЗМІ Кім відомий своєю турботою про простих людей. Але в колах перебіжчиків кажуть, що це лише фасад.

«Кім ревнує до свого діда (Кім Ір Сену), тому що багато (вікове населення країни) сумують за минулим. Він наслідує діда і одягається як він. Навіть плаче, коли вимовляє промови. Але це просто фасад», — зазначив Ха Цзінь-Ву, перебіжчик із Північної Кореї.

Насправді Кім-молодший продовжує найжорстокіші методи свого батька Кім Чен Іра, щоб зберегти владу. Це страти, у тому числі членів сімей, табори для політичних ув'язнених та утиск перебіжчиків.

Кім також жорстко протистоїть іноземній попкультурі, щоб приборкати іноземний вплив. За даними правозахисної групи з Сеула, під його керівництвом було страчено щонайменше семеро людей за перегляд та розповсюдження південнокорейських поп відео.

На думку аналітиків, за Кім Чен Ином Північна Корея краще озброєна, але й більш ізольована.

Санкції та поглиблення міжнародної ізоляції зробили Пхеньян надмірно залежним від Китаю. Ці відносини життєво важливі для Північної Кореї, але водночас характеризуються недовірою та обережністю.

Кіму доведеться вирішувати, чи обміняти частину свого арсеналу зброї на зняття санкцій або знайти інші способи, як підняти економіку. Наприклад, шляхом розширення міжнародних зв'язків без втрати політичного контролю.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH