ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Постачання зброї з Німеччини матиме ціну знищення можливостей для переговорів із Москвою, — вважають німецькі експерти

Велика Епоха
Український солдат несе великокаліберний кулемет у окопі на лінії фронту на сході України. (Vadim Ghirda/AP/dpa)

У неділю канцлер Олаф Шольц вилітає до Вашингтона для інавгураційного візиту з президентом США Джо Байденом — у розпал українського конфлікту. Деякі вже ставлять під сумнів лояльність Німеччини до альянсу. Шольц повинен порозумітися.

Незадовго до інавгураційного візиту канцлера Олафа Шольца до Вашингтона все гучніше звучать заклики до коригування позиції Німеччини щодо постачання зброї в Україну.

Через конфлікт з Росією, що триває, Україна сама представила федеральному уряду список потрібної зброї. Сенатор-республіканець США Джим Ріш закликав Німеччину переглянути свій курс. У рамках оголошеного посилення військ у Європі в суботу у Польщі висадилися перші американські солдати. Росія відправила винищувачі до сусідньої Білорусі для маневрів.

Тим часом дипломатичні зусилля щодо пошуку вирішення конфлікту продовжуються. Паралельно із зустріччю Шольца із президентом США Джо Байденом, президент Франції Еммануель Макрон у понеділок відвідає у Москві главу Кремля Володимира Путіна. Разом з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном Макрон підкреслив після телефонної розмови в суботу, що НАТО має залишатися єдиною перед «російською агресією». Очікується, що наступного тижня Шольц відвідає Кремль та Україну.

Американський сенатор Ріш заявив німецькому агентству новин у Вашингтоні: «Хоча я знаю про давню політику Німеччини щодо постачання зброї, ситуація в Україні, і в цьому питанні союзники по НАТО одностайні, настільки унікальні, що Німеччині слід переглянути свою позицію». Член німецького парламенту Аксель Шефер прокоментував: «Ми забороняємо читати лекції партії, яка виправдовує штурм Капітолію як демократичну акцію».

Експерт із зовнішньої політики Норберт Ретген назвав позицію Ріша виправданою. «Але є й хороші аргументи на користь німецької позиції», — сказав він агентству DPA. Німеччина, за його словами, надає Україні фінансову, економічну та державну підтримку більше, ніж будь-яка інша країна. «Постачання зброї з Німеччини матиме ціну знищення можливостей для переговорів із Москвою, яких інші не мають. Це те, чого хочуть деякі люди, але це не піде на користь нікому».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH