ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц заявив, що Німеччина не збирається постачати зброю в Україну

Велика Епоха
Канцлер Олаф Шольц прямує до урядового літака, який має доставити його до Вашингтона. (Kay Nietfeld/dpa)

Незадовго до свого від'їзду до Вашингтона канцлер Шольц ще раз наголосив: жодної смертоносної зброї для України. Він відмахується від критики із цього приводу.

Канцлер Олаф Шольц вкотре категорично відмовився від постачання німецької зброї в Україну і водночас спробував розвіяти сумніви щодо лояльності Німеччини до альянсу.

«Уряд Німеччини вже багато років проводить чіткий курс на те, що ми не постачаємо в кризові райони, а також не постачаємо смертельну зброю в Україну», — заявив політик у неділю у Берліні у програмі ARD «Репортаж з Берліна» перед від'їздом з візитом до президента США Джо Байдена. Звертаючись до ексканцлера Ангели Меркель, він додав: «Так думала моя попередниця, і це було правильно. І це лишається правильним».

Шольц: «Робіть те, що на користь німецького народу»

Шольц наголосив, що більшість німців дивляться на це так само. Щоправда, за його словами, були інші гучні заяви на публіці. «Але мій обов'язок — робити те, що на користь німецького народу і що в цьому випадку справді є думкою громадян нашої країни». Канцлера звинувачують східноєвропейські партнери по НАТО, а також США в тому, що він дуже «слабко давить» на Росію в українській кризі.

Коли його критикували за те, що Німеччина сприймається як найслабша ланка в НАТО, Шольц відповів: «Це помилкове враження, яке не поширене у Вашингтоні, але яке деякі люди висловлюють». Німеччина надає найбільший військовий контингент у Європейському Союзі та робить найбільший внесок у НАТО. «Все це знають, це має велике значення». Багато союзників базуються у Німеччині. «Водночас ми є країною, яка надала найбільшу економічну та фінансову допомогу Україні з 2014 року», — подібну заяву Шольц зробив незадовго до від'їзду до Вашингтона в ефірі телеканалу RTL/ntv.

Поїздка до США приходить «якраз у потрібний час»

Шольц відкинув критику за те, що його початковий візит до Вашингтона був надто запізнілим. Поїздка приходить «точно в потрібний час» і добре підготовлена. «Ви не просто йдете туди, щоби випити кави. Йдеться про реальну, жорстку, важливу політику, яка в даному випадку, звичайно ж, відбувається в дуже кризовій ситуації».

Йдеться про «запобігання війні в Європі». (...) Це те, чим я завдячую громадянам нашої країни і за що я також відчуваю відповідальність щодо європейського мирного порядку та наших союзників».

Шольц: Краще діяти, аніж говорити

Багато чого було підготовлено для того, щоб діяти в ситуації, що склалася, заявив канцлер на тлі звинувачень у тому, що він занадто довго не був публічно в кризовому управлінні. «Йдеться про те, щоб не говорити щось щодня, а робити щодня, щоб ми могли забезпечити мир у Європі».

«Кілька тижнів тому ніхто не передбачив би нам, що нам вдасться знову провести переговори, що вони проходитимуть так інтенсивно», — сказав Шольц, маючи на увазі переговори з Москвою. «Навіть якщо звинувачення, як і раніше, знаходяться в центрі цих розмов, спочатку це відрізняється від того, щоб взагалі не розмовляти одне з одним», — додав Шольц: «Особисто я також трохи пишаюся тим, що нам вдалося це зробити».

На запитання, чи є шанс для дипломатії чи президент Росії Володимир Путін уже ухвалив рішення про військове втручання в Україну, Шольц наголосив, що військове втручання дорого коштуватиме. Дуже важливо, що про це знає, зокрема, російське керівництво. Але також необхідно зробити все, «щоб дипломатія мала шанс і щоб ми могли спілкуватися».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH