ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США продали зброю Тайваню всупереч позиції Китаю на 100 млн доларів

Велика Епоха
Винищувачі F-16V американського виробництва їдуть по злітно-посадковій смузі авіабази до Цзяї, південного Тайваню, 5 січня 2022 року. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Тайвань у вівторок подякував Сполученим Штатам за продаж обладнання та послуг на суму 100 мільйонів доларів для їхніх систем протиповітряної та протиракетної оборони, щоб відреагувати на почастішання вторгнення китайських військових літаків.

Тайбей висловив «подяку» Сполученим Штатам за схвалення продажу зброї, що дозволить підтримувати у працездатному стані систему протиповітряної оборони Patriot.

Маневри на Тайвані проводяться після того, як Сполучені Штати, Японія, Південна Корея та Австралія розпочали операцію «Тихоокеанський авангард». (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

"Це другий продаж зброї Тайваню з моменту приходу до влади президента США Джо Байдена і перший цього року", — йдеться у заяві прессекретаря президента Тайваню Ксав'єра Чанга.

"Альянс, твердий як камінь"

"Це показує міцний союз між Тайванем і Сполученими Штатами", — додав він.

Міністерство оборони Тайваню заявило, що очікує на постачання в березні.

Згідно з заявою Агентства зі співпраці в галузі оборони та безпеки США, угода охоплює технічну підтримку та технічне обслуговування систем ППО та «забезпечить доступність повітряних операцій».

Посилити оборону території

"Отримувач використовуватиме цю можливість як засіб стримування регіональних загроз і для посилення оборони країни", - йдеться в повідомленні агентства.

Пілоти тайваньських ВПС проходять повз озброєний винищувач F-16V американського виробництва на авіабазі в Цзяї, південний Тайвань, 5 січня 2022 року. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Перший великий продаж зброї в Тайбеї при адміністрації Байдена датується серпнем, коли було укладено угоду про постачання сорока 155-мм самохідних знарядь M109A6.

Пекін у вівторок засудив новий продаж, заявивши, що він «серйозно підриває» китайсько-американські відносини, а також мир і стабільність у Формозькій протоці.

«Китай вживе рішучих та законних заходів для забезпечення власного суверенітету та інтересів безпеки», — заявив офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, не уточнивши, яких заходів буде вжито.

Тайвань, який має власний демократичний уряд, живе під постійною загрозою з боку Китаю, який заявляє про свій суверенітет над островом і обіцяє повернути його, за необхідності силою.

Вирішальний захист від китайських винищувачів

Останніми місяцями Пекін активізував вторгнення в розпізнавальну зону протиповітряної оборони Тайваню. За даними AFP, минулого року тайванська влада помітила 969 китайських військових літаків, що вдвічі більше, ніж 380 у 2020 році.

Patriot — це високомобільний зенітно-ракетний комплекс, який забезпечить критично важливий захист від китайських винищувачів.

П'ятиденні військові навчання Хань Куан були спрямовані на перевірку того, як збройні сили відображатимуть вторгнення з Китаю. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Вашингтон дипломатично визнає Пекін, а не Тайбей, але Конгрес США зобов'язався продавати зброю Тайваню для захисту його території.

Колишній президент США Дональд Трамп (2017–2021 рр.), який виступав проти Пекіна з низки питань, від торгівлі до національної безпеки, під час свого перебування на посаді прискорив продаж зброї Тайваню.

Ці продажі включали безпілотники, ракетні системи та винищувачі нового покоління.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr