ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Франції тепер заборонено знищувати пташенят чоловічої статі

Велика Епоха
Після вилуплення пташенят самці одразу ж гинуть. (FREDERICK FLORIN/AFP via Getty Images)

Знищення курчат-самців при народженні в птахівництві заборонено урядом, який надав французьким інкубаторам час до кінця 2022 року, щоб змінити свою практику, згідно з декретом № 2022-137 від 5 лютого 2022 року, опублікованим у неділю в Journal officiel.

Цей захід, до якого закликали, зокрема, групи захисників прав тварин, очікувався у Франції, провідному європейському виробнику яєць, уже кілька років.

За оцінками, близько 300 мільйонів курячих «братів» щороку гинуть у Європейському Союзі, у тому числі 50 мільйонів у Франції, бо вони не в змозі нести яйця, які потрапляють у наші тарілки.

Машина для визначення чоловічої яйцеклітини в ембріоні

У проєкті беруть участь п'ять інкубаторів, що спеціалізуються на постачанні курей-несучок фермерам. Деякі з них почали встановлювати машини для визначення статі ембріонів у яйці, цей метод називається овосексинг – усунення самців до вилуплення.

Відповідно до постанови, яка передбачає штраф для порушників, інкубатори мають протягом року довести, що вони замовили машини для овосексингу і розпочали роботи з їх встановлення.

Це обладнання, яке «дозволяє визначити стать ембріона не пізніше п'ятнадцятого дня інкубації» з 21, має бути введене в експлуатацію «не пізніше 31 грудня 2022 року».

З огляду на «добру волю» галузі він вважає, що у разі недотримання термінів буде «розуміння з боку державних органів».

Обов'язкове овосексування з кінця 2022 року

Ще у 2019 році, з метою прискорення пошуку компаніями альтернативних варіантів, тодішній міністр сільського господарства Дідьє Гійом пообіцяв, що ця практика буде заборонена до кінця 2021 року.

Влітку 2021 року міністр Жюльєн Денорманді нарешті запевнив, що 2022 рік стане «роком закінчення знищення та отруєння газом курчат-самців у Франції».

Знищення курчат-самців було заборонено з початку року в Німеччині, де було розроблено машини для овосексингу, якими тепер мають бути оснащені французькі інкубатори.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr