ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цензура в Китаї та п'яти інших країнах завдає шкоди бізнесу США: звіт USITC

Велика Епоха
Чоловік за ноутбуком в офісі Weibo (китайська версія Twitter) у Пекіні, 16 квітня 2014 р. (Wang Zhao/AFP/Getty Images)

Комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) опублікувала частину розслідування про цензуру в шести зарубіжних країнах, яка впливає на роботу американських компаній. Особлива увага у звіті приділяється Китаю. Два сенатори США закликали протистояти цензурі за допомогою торгових важелів.

USITC оприлюднила перший звіт про розслідування (pdf) 27 січня. В ньому вона оголосила Китай, Росію, Туреччину, В'єтнам, Індію та Індонезію країнами, де процвітає цензура. У звіті на 240 сторінках детально описані політика і практика, що перешкоджають торгівлі та інвестиціям, на думку американських компаній.

У переліку країн Китаю відведена окрема глава у звіті, в якій описані неправомірні дії та роль цензури китайського комуністичного режиму.

«У свідченнях звіту по цензурі, Китай незмінно оцінюється як країна з найжорсткішою цензурою по всіх секторах», — йдеться в доповіді.

Вказується, що для контролю інформації та виконання політичних завдань Пекін поєднує технічні та нетехнічні засоби, в числі яких блокування вебсайтів, фільтрація за ключовими словами і регулювання кількості запитів.

У звіті приділяється увага Великому китайському брандмауеру, за допомогою якого «уряд блокує та фільтрує вихід країни до глобального Інтернету». За допомогою «Золотого щита» Китай блокує більшість американських і міжнародних соціальних мереж, платформ та сервісів обміну повідомленнями, а також іноземні новинні агенції.

За останні п'ять років Китайський режим запровадив чотири закони, спрямованих на посилення обміну інформацією. Це «Закон про кібербезпеку» (2017 р.), «Положення про управління екосистемою інформаційного контенту в Інтернеті» (2020 р.), «Закон Про захист національної безпеки в Гонконзі» (2020 р.) і «Закон про безпеку даних» (2021 р.).

Голова сенатського комітету з фінансів сенатор Рон Уайден (штат Орегон) зазначив на брифінгу для преси, що не випадково ці закони, які «пригнічують свободу слова» в КНР, перешкоджають й американським медіа- і технологічним компаніям чесно конкурувати в найбільш густонаселеній країні світу. Він висловив стурбованість щодо Великого брандмауера Китаю.

«Якщо Сполучені Штати хочуть бути конкурентоспроможними в економіці і мати вільний та відкритий всесвітній Інтернет, наш уряд повинен серйозно взятися за боротьбу з авторитарною цензурою», — вказав Уайден.

Сенатор Майк Крапо (республіканець від штату Айдахо) наголошував на невіддільності вільної торгівлі від американських цінностей.

«Вільна торгівля і свобода в цілому йдуть рука об руку, саме тому американці так успішні на світовому ринку, — сказав Крапо. — Американські фільми, музика, література, ЗМІ та цифрові платформи є світовим знаковим брендом завдяки свободі слова, що гарантує Конституція США та законам, що забезпечують дотримання основного закону Америки. Репресивні уряди піддають нас цензурі, тому що знають, що в нашій торгівлі закладені ці наші цінності».

Крапо додав, що США повинні більш активно протидіяти китайській цензурі і запобігати їй на інших ринках.

За матеріалами The Epoch Times USA