ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден нарешті згадав Tesla, визнавши її найбільшим виробником електромобілів у США

Велика Епоха
Президент Джо Байден у будівлі Виконавчого управління імені Ейзенхауера у Вашингтоні, 8 лютого 2022 року. (Anna Moneymaker/Getty Images)

Президент Джо Байден у вівторок вперше за час свого президентства публічно згадав Tesla після численних скарг з боку генерального директора компанії Ілона Маска, який у Twitter та в інтерв'ю чіплявся до того, що Байден, схоже, навмисно ігнорує новаторську роль компанії на ринку електромобілів.

Довгоочікуване вітання Байдена, адресоване Tesla, прозвучало на заході у Білому домі, де було оголошено, що австралійський виробник зарядних пристроїв для електромобілів побудує виробниче підприємство у Лебаноні, штат Теннессі.

Компанія Tritium з Брісбена повідомила у пресрелізі https://tritiumcharging.com/tritium-announces-location-of-new-us-manufacturing-facility-in-tennessee/, що на заводі буде розміщено до шести виробничих ліній, що виробляють понад 10 000 пристроїв швидкого заряджання постійного струму на рік, і буде створено понад 500 робочих місць у регіоні.

Байден оцінив анонс Tritium як «відмінну новину» для робітників, економіки та «планети», описуючи планований завод як частину своєї ініціативи «Зроблено в Америці». Потім, вперше з моменту вступу на посаду, він згадав компанію Tesla.

«З 2021 року низка компаній оголосили про інвестиції у внутрішнє виробництво тут, в Америці, на загальну суму понад 200 мільярдів доларів. Це такі знакові компанії, як GM і Ford, які створюють нове виробництво електромобілів, Tesla — найбільший у нашій країні виробник електромобілів, та інноваційні молоді компанії, такі як Rivian, що виробляє електричні вантажівки, та Proterra, що виробляє електричні автобуси», — сказав Байден.

Маск публічно висловив вдячність за слова Байдена, зазначивши коментар президента у Твіттері усміхненим смайликом у сонцезахисних окулярах.

Глава Tesla раніше скаржився, що Байден не згадував про компанію.

«З невідомих причин @potus не може вимовити слово «Tesla», — написав Маск у твіті від 30 січня, останньому із серії твітів у цьому дусі, вказавши офіційний обліковий запис президента Сполучених Штатів.

Ще один критичний твіт Маска з'явився у відповідь на заяву, опубліковану в офіційному акаунті президента у Твіттері, в якій особливо виділялися GM і Ford за нарощування виробництва електромобілів усередині країни.

Помічники голови Білого дому заявили, що Байден, який підтримує профспілки, уникав згадки Tesla, тому що вважав, що компанія виступає проти профспілок.

Маск критикував профспілкову діяльність, зокрема у Твіттері у 2018 році, через що потрапив у неприємну ситуацію з Національною радою з трудових відносин (NLRB).

«Ніщо не заважає команді Tesla на нашому автомобільному заводі голосувати за профспілку. Можуть це зробити хоч завтра, якщо захочуть. Але навіщо сплачувати профспілкові внески та даремно відмовлятися від опціонів на акції? Наші показники безпеки вдвічі кращі, ніж коли завод був членом профспілки UAW, і всі вже отримують медичну допомогу», — написав тоді Маск.

Власник SpaceX та генеральний директор Tesla Ілон Маск слухає розмову з легендарним гейм-дизайнером Тоддом Ховардом (на фото його немає) на ігровій конференції E3 у Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 13 червня 2019 року. (Mike Blake/Reuters File Photo)

Цей твіт спровокував розслідування NLRB у справі про підрив діяльності профспілок у Tesla після скарги United Auto Workers (UAW). Агентство зрештою виявило, що повідомлення Маска порушує трудове законодавство, і наказало йому видалити його.

У вересні Маск критично відреагував на запропонований демократами законопроєкт, який стимулюватиме покупку електромобілів на профспілкових підприємствах у США бонусом у розмірі 4500 доларів.

Маск також розкритикував Байдена у серпні, коли його не запросили на захід у Білому домі.

«(Вони) жодного разу не згадали Tesla і похвалили GM та Ford за лідерство в революції електромобілебудування. Можливо, це звучить трохи упереджено?», — сказав Маск під час дискусії. «Не найдружелюбніша адміністрація, схоже, що її контролюють профспілки».

Відповідаючи на запитання про не згадування Байденом компанії Tesla, прессекретар Білого дому Джен Псакі сказала: «Ми всі знаємо, що Tesla є великим виробником електромобілів», додавши, що Білий дім бачить «величезні можливості» для Сполучених Штатів у галузі в цілому.

За матеріалами The Epoch Times USA